Група архітекторів “ARIVA urban” розробила концепцію скверу поруч з 26 школою, який заплановано облаштувати в Луцьку вже цього року.

Територія, що планується для облаштування скверу давно перетворилася на недоглянуту, засмічену територію без озеленення та елементарних зручностей та благоустрою, – написав на своїй сторінці у фейсбуці радник міського голови Луцька Ігор Поліщук.

Базовою концепцією розвитку передбачено збереження сформованих зв’язків по території, забезпечення безпечних зон переходів через дороги та формування нових місць для відпочинку. Додатково формується буферна площа між сквером та територією школи, яка підсилить композиційну значущість будівлі НВК №26 та дасть можливість дітям, які щойно вийшли після уроків, попадати на безпечну територію. Безпека простору втілиться завдяки інклюзивним переходам через проїзні шляхи, які одночасно уповільнюють рух автомобілів: піднятий пішохідний перехід біля школи та антикишені на в’їзді паркінгу перед будинком №42а.

Багато опитаних користувачів наголошували на проблемі перегрівання площі скверу. Температурний режим території в теплу пору року передбачено понизити за рахунок висадки сформованих дерев, які дають тінь та загальним озелененням території.