Як виробникам бути вигідними державі: до Луцька з’їхалися роботодавці з усієї України. ВІДЕО *
У луцькому офісі «Модерн-Експо» відбулося засідання Федерації роботодавців України, а саме одного з її комітетів – підтримки експорту та залучення інвестицій. Понад 100 учасників, частина з яких онлайн, змогли обговорити найболючіші питання, які стоять перед українськими товаровиробниками.
Майданчик «Модерн-Експо» обрали невипадково, адже компанія, навіть попри сучасні виклики, постачає свою продукцію до 75 країн світу.
«Повинен бути діалог між бізнесом і владою, і саме Федерація роботодавців покликана об’єднати активний соціально відповідальний бізнес, який хоче сьогодні бути не тільки сильним бізнесом, а хоче, щоб ще була сильна держава. І ми збираємо людей, які створюють робочі місця. І сьогодні тут будуть люди, які дають робочі місця, і які виробляють, як наша компанія», – зазначив голова правління обласного об’єднання організацій роботодавців Петро Пилипюк.
Серед тих, хто дає робочі місця і займається виготовленням продукції на експорт, – Дмитро Олійник. Він представляє Федерацію роботодавців України. На думку пана Дмитра, як і решти економічних експертів, Україна продовжує залишатися сировинною базою для країн ЄС і не тільки. Головна мета держави і виробників має ж бути спрямована на те, як із сировинної економіки перейти до економіки доданої вартості.
«Ціна на метал впала, ціна на руду впала. Так країні повезло, що, з іншого боку ціна на пшеницю і на кукурудзу піднялась. Але хотілось би тут виробляти обладнання з цього металу , ті ж макарони, ковбасу. А ми заходимо в магазин і бачимо там польське сало, бачимо і молоко білоруське, іспанський хамон і мати додану вартість в Україні», – каже Дмитро Олійник.
Аби вирішити цю проблему, потрібно прийняти не один законопроєкт. Саме тому до участі в засіданні комітету долучили народних депутатів і саме тих, які працюють у парламентських комітетах з економічних питань. Серед них один із авторів закону про локалізацію – Дмитро Кисилевський.
Законоропроєкт під номером 3739 готують до другого читання. На першому етапі локалізація буде введена при держзакупівлях на продукцію п’яти галузей: залізничної та комунальної техніки, міського транспорту, енергетичного машинобудування та аероспейсу. Простими словами, якщо держава захоче купити трамвай чи локомотив, вона повина створити таке виробнитво і придбати комплектуючі в українських підприємств, відповідно дати робочі місця. Така практика вже давно працює в ЄС, США, Туреччині, Японії і Південній Кореї.
«Зараз наша країна витрачає 600 мільярдів гривень на публічні закупівлі. З цих коштів 40 відсотків ми віддаємо на імпорт, тобто майже 250 мільярдів ми віддаємо іншим країнам, щоб вони наймали там своїх людей, і, може це наші українські громадяни, які змушені їхати туди на заробітки і працювати там та сплачувати податки. Це абсолютно безглузда державна політика, яку потрібно змінити», – зауважив заступник голови економічного комітету Верховної ради України Дмитро Кисилевський.
Змін у політиці влади потрібно зробити чимало. Ще один крок до злагодженої роботи українських експортерів – нестача дозволів на міжнародні вантажні перевезення. Така ситуація в державі триває 5-7 років. А ще з роками не зникають довжелезні черги на кордонах, немодернізовані митні пункти. І це далеко не повний перелік проблем, які чинять тиск на бізнес.
«Ми як експортери маємо надзвичайно великі проблеми із доставкою до споживачів наших товарів через дозволи на перевезення, черги на митниці. Нам би хотілось бачити з боку влади стимулювання внутрішнього споживання», – каже голова ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.
«Ми прикордонна область, і кожен, хто стикається хоч трішки з експортом чи імпортом, бачить, які сьогодні є проблеми з дозволами на перетин кордону для вантажних автомобілів. Стикаємося з тим, що є можливість виходити на нові ринки, і, на жаль, немає зони вільної торгівлі з Туреччиною, Єгиптом», – міркує голова правління обласного об’єднання організацій роботодавців Петро Пилипюк.
На думку Петра Пилипюка, чергове засідання комітету на Волині з низкою роботодавців з усієї держави – свідчення того, що підприємці задумуються не лише про прибуток власного бізнесу, а й дбають про успіх роботодавців усієї України і Волині зокрема.
«Частково результати в нас уже є, частково будемо очікувати від уряду певних дій, з точки зору перегляду угоди з ЄС, вирішення питання будівнитва нових пунктів пропустку , застосування таких інструментів, як уповноважений оператор», – зауважив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.
Завершуючи розмову, Руслан Іллічов додав: український бізнес має бути конкурентноспроможним, незалежно від вступу України до ЄС чи змін в угоді про асоціацію. Для цього в держави є всі інструменти: людський потенціал і – головне – надійне плече бізнесу.
Останні публікації
- Як обрати iPhone б/у: на що звертати увагу?
- Тиск у шинах – ключ до оптимальної продуктивності автомобіля
- Сучасна онкологія: шанси на перемогу над хворобою
- Найкращі локації для святкування дитячого дня народження у Львові
- Медіація як ефективний інструмент для вирішення конфліктів у суспільстві та бізнесі
- Процедура автовикупу в Києві: від оцінки до отримання грошей
- Бренд Hario – легенда у світі кавових девайсів
- Романтичні вихідні за містом
- Прочищення каналізації у Львові: який сервіс обрати?
- Як вибрати вбудовану мікрохвильовку: переваги та особливості
- Переваги використання Sony WH-1000XM5 під час подорожей
- Як купити м’ясо для пельменів: поради щодо вибору ідеального продукту
- Здоровий спосіб життя з жіночими кросівками Nike
- Можливості Unreal Engine: революція в геймдеві
- Вибір ділянки під модульний будинок: на що звернути увагу?
- Двоспальні ліжка: де купити якісні меблі для спальні?
- Навички бізнес-аналітика: що потрібно для успіху у сучасному світі
- Бездоганний тон без відчуття на собі штучної маски – що для цього потрібно
- Балкон і лоджія під ключ: яку компанію обрати?
- Чому потрібно регулярно відвідувати гінеколога
- Учні Ядерної школи РАЕС стали студентами профільних технічних вишів
- Металеві стелажі: основи та переваги для складів і магазинів
- Незалежний театр «Гармидер» представив новий сезон: стилістка, прем’єри, пітчинг
- Судять аферистів, які понад рік видурювали гроші у матерів і дружин військових
- На благодійному турнірі на Рівненщині зібрали 34 тисячі гривень для ЗСУ
- Син пішов воювати услід за батьком: історія ковельчан Андрія та Миколи Лукашуків
- Чи можна на електричному грилі готувати здорову їжу?
- 7 найкращих трилерів: топ станом на 2024 рік
- Коли варто перевірити свою ендокринну систему