У Європі деякі країни почали знімати обмеження карантину, дозволивши людям відвідувати парки та сквери. За умови дотримання дистанції та норм гігієни починають працювати магазини й кафе.

Також влада дозволить відкрити школи в тих регіонах країни, де низький відсоток заражених COVID-19. Втім, масові спортивні заходи в Європі все ще під забороною, передає Обозреватель.

У Німеччині відновлять доступ до церков та релігійних установ, ігрових майданчиків, музеїв та зоопарків. Для приймання відвідувачів заклади зобов’язані дотримуватися “вимог гігієни, контролю доступу та уникати черг”.

За словами канцлерки Ангели Меркель, ослаблення заходів – це тільки перший “крок”. Наступного тижня уряд узгодить більш детальний план і тоді буде вирішено, коли запускати школи, дитсадки, ресторани. Також влада може дозволити деякі спортивні змагання.

“Як і раніше, абсолютно важливим залишається те, щоб ми залишалися дисциплінованими”, – сказала вона, додавши, що наслідки нових послаблень будуть ретельно відстежуватися.

Водночас “соціальне дистанціювання” в Німеччині зберігатиметься до 10 травня. Опісля Меркель зустрінеться з регіональними главами, щоб обговорити плани щодо подальшого ослаблення заходів у країні.

ІТАЛІЯ

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що деякі регіони країни можуть скасувати обмеження швидше за інші, але застеріг місцеву владу від односторонніх дій.

Наприклад, на півдні країни в Калабрії, влада має намір відчинити бари й ресторани, у яких є відкриті майданчики. До того ж відновити діяльність закладів хочуть на місяць раніше від затвердженого плану уряду.

Крім того, Конте підкреслив, що автономні ініціативи окремих регіонів щодо скасування карантину вважатимуться незаконними.

“Ми не можемо допустити, щоб їхні зусилля виявилися марними через необачність на цьому делікатному етапі. Перехід від політики “давайте закриємо все” до “давайте знову відкриємо все” може призвести до незворотного ризику цих зусиль”, – сказав глава уряду.

Конте акцентував, що потрібно діяти обережно, щоб уникнути потенційно катастрофічного відновлення інфекції.

“Я скажу це чітко, ризикуючи виявитися непопулярним. Уряд не може негайно забезпечити повернення до нормального життя… Ми все ще перебуваємо в цій пандемії”, – сказав він.

ФРАНЦІЯ

Прем’єр-міністр Едуар Філіп заявив, що заходи з ослаблення карантину будуть пом’якшуватися з різною швидкістю в різних регіонах – залежно від того, наскільки добре вони справляються з вірусом. За словами міністра охорони здоров’я Джерома Саломона, з’явиться “червона” й “зелена” карти країни, де буде вказано, які заходи застосовуються в кожній області.

Для визначення зони ризику братимуть до уваги три фактори: швидкість поширення вірусу в регіоні, наявність місць у відділеннях інтенсивної терапії та чи вживаються ефективні заходи з тестування та відстеження контактів.

Так, у зелених зонах відкриють парки, сквери, школи. Буде дозволено збиратися на невеликі заходи до 10 осіб. Але змагання й спортивні заходи залишаться забороненими. Влада поступово почне знімати карантинні обмеження тільки з 11 травня.

ІСПАНІЯ

В Іспанії з суботи, 2 травня, влада почне поступово знижувати карантинні заходи. Наприклад, людям від 14 до 70 років дозволять годинну прогулянку самостійно або з іншою особою, якщо вони живуть в одному будинку. Також можна буде поодинці займатися спортом.

Однак планується встановити часовий проміжок з 6:00 до 10:00 ранку або з 20:00 до 23:00 вечора. Існуватиме можливість вибрати тільки один із цих інтервалів. На прогулянці заборонено контактувати з іншими людьми. Також прогулянка обмежена одним кілометром у межах дому.

Літнім особам віком понад 70 років або тим, за якими здійснюють догляд, дозволено виходити на вулицю з 10:00 до 12:00 ранку або з 19:00 до 20:00 вечора.

Муніципалітетам із населенням менше ніж 5 тисяч громадян не встановили часових інтервалів, дозволивши прогулянки з 6:00 до 23:00.

Послаблення карантину є частиною 4-етапного плану деескалації Іспанії, який триватиме до кінця червня. Але суворий карантин тут діє до 10 травня. Згідно з ним, дозволялося виходити з дому тільки з певної причини, зокрема ходити в супермаркет, на роботу і з роботи, в аптеку, банк або вигулювати собаку.

Додамо, що чотири регіони країни, які розташовані на островах Ель Єрро, Ла Гомера та Ла Грасіоса на Канарах, а також Форментера на Балеарських островах з 4 травня вже дозволять частково відкрити ресторанні та барні тераси, церкви, малі підприємства та готелі, але все із суворими умовами та соціальним дистанціюванням.

ШВЕЦІЯ

Головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл визнав, що під час боротьби з COVID-19 було припущено помилок, але відмова від блокування країни не є однією з них. Медик зазначив, що було недостатньо зроблено для захисту в будинках для літніх людей.

Однак Тегнелл додав, що продовження відмови від блокування буде кращим варіантом для країни в довгостроковій перспективі. Втім, громадська підтримка такого підходу зменшилася на тлі зростання кількості заражених і чисельності летальних наслідків від коронавірусу.