350 тисяч гривень за рік – стільки Маневицький лісгосп заробляє на хвойному екстракті та ефірній олії. Виготовляють їх з відходів хвойних дерев, а продають у аптеки та заводи, які виготовляють парфуми. За словами керівника, Маневицький лісгосп – єдиний в Україні, який займається виготовленням цієї продукції. Та це – не основна частина доходів підприємства.
За останній рік тут зіткнулись з проблемою короїдів. Шкідники пошкодили майже вісім відсотків загального лісового фонду. Боротись зцим можна лише одним способом – вирізаючи уражені дерева. На них також заробляють – дрова із характериним синюватим відтінком експортують до Польщі та Австрії.
Окрім лісозаготівлі, заробляють і на консервуванні соку, ягід та грибів. Всього за минулий рік за продану продукцію виручили близько двох мільйонів гривень. А ще цьогоріч на території підприєства відкрили теплиці. Тут вирощують овочі та фрукти для потреби їдальні, адже у лісгоспі працюють 400 робітників. Загалом, дохід лісгоспу за минулий рік склав 124 мільйони гривень.