Тварин із Київського зоопарку, яким вдалося вижити в окупації, привезли до Луцька. Через підірвані мости їх переправляли річками. Евакуація тривала кілька днів. І врешті – вони в безпеці.

Як почуваються пухнасті біженці і де їх розмістили – бачила наша Ольга Матвєєва.

Тваринки лякаються людей і кожного гучного звуку. Зоопарк «12 місяців», у якому вони мешкали раніше, був під обстрілами. Уже 10 днів вони облаштовуються у Луцьку.

Разом із капуцинами евакуювати до Луцька вдалося мавпу Патаса та сім’ю біловухих ігрунок. Якщо родина капуцинів принаймні виходить надвір, то інші поки не ризикують.

Із перших днів війни тваринам у Києві доводилося просто виживати.

За словами директорки Луцького зоопарку Людмили Денисенко, там дуже швидко припинилося газопостачання, електропостачання, і теплолюбним тваринам стало холодно. До того ж – обстріли, вибухи.

Вижити в таких умовах деякі тварини не змогли. Тих, кого вдалося вберегти, почали евакуйовувати.

Оскільки поблизу усі мости уже були зруйновані, поїхали у напрямку Західної України.

У Луцькому зоопарку тваринам допомагають всіляко переживати стрес. Місцевих мешканців потіснили, аби звільнити вольєри для гостей. Тваринам нині потрібні спокій і збалансоване харчування, аби відновитися.

Поки місцеві мавпенята їдять смаколики просто з рук, то київським капуцинам доводиться їх залишати у вольєрі.

Їхню домівку у Києві вже звільнили, утім, найближчі місяці чотирилапі мешканці житимуть тут. Із весняним потеплінням життя у луцькому звіринці вирує. Окрім гостей зі столиці, тут народжуються маленькі мавпенята.

Спокій тварин у Луцькому зоопарку нині порушують хіба звуки тривожних сирен, проте до них звірі вже призвичаїлися.