Через те, що українці переживають складні часи, здається, що все погано по всіх фронтах. Наприклад, ціни: інфляція росте, доходи — ні. Проте якщо брати доступність деяких категорій товарів, вона змінилася у всьому світу. І тенденція особливо помітна в техніці.

Чи насправді гаджети стали доступніші

Виробники в останні роки активно розвивають різні цінові сегменти. Тому з’явилося багато дійсно доступної техніки хорошої якості. Звичайно, усе ще існує преміумсегмент, але рідко коли виробники зосереджують на ньому основну увагу. Інший момент — популярність брендів. Що більша компанія, то кращу ціну вона може запропонувати за свій продукт. Саме тому сьогодні, наприклад, купити робот-пилосос Ксіомі можна в Україні дешевше, ніж раніше. Насправді й передова техніка стала покупцям більш доступною. Мало хто пам’ятає, наскільки неймовірні були ціни на перші гаджети провідних компаній:

  1. Apple-1 на момент виходу коштував $666;
  2. перший у світі смартфон Simon Personal Communicator оцінили в $899;
  3. телефон Dynatac 8000x від Motorola пропонували за $3995.

 

В Україні перші комп’ютери на початку 2000-х обходились у понад $1000 і були недоступні майже нікому. Тому, якщо брати до уваги саме можливість купівлі, ситуація у світі значно покращилася.

Смартфони стали доступніші — але не всі

З розумною технікою ситуація зараз складається доволі цікава. Виробники влаштували справжні перегони розроблення, тому швидко презентують нові технології. А ті, що були актуальними роками назад, стають набагато дешевшими. Так сталося, наприклад, зі сканерами відбитків пальців чи подвійною камерою. 10 років тому це була «новинка», зараз технології доступні навіть у бюджетних пристроях.

З ПК та ноутбуками складніше

Ця сфера не настільки швидко розвивається в плані техніки. А ось розробники програмного забезпечення та ігор навпаки — працюють на випередження, і часто пропонують новинки «на майбутнє». Наприклад, на момент виходу S.T.A.L.K.E.R. 2 чисельність ПК та ноутбуків, чиї відеокарти та процесори витримують навантаження, була мінімальною. Але з кожним місяцем з’являються нові моделі, і до кінця року цю гру можна буде спробувати на сотнях пристроїв.

Побутової техніки стало більше

Різноманіття товарів різної цінової категорії позитивно впливає на доступність пристроїв для дому. Індукційні плити, аерогрилі чи навіть мікрохвильовки стали звичайною справою в багатьох, хоча десятки років раніше були лише в «обраних». Тут справа в особливості товарів. Виробники побутової техніки не можуть пропонувати оновлювати її раз на пару років — бо це навпаки, вказує на низьку якість продукту. Тому «застарілі» моделі, які з виходом нових генерацій завжди падають у ціні, доволі якісні — навіть у бюджетному сегменті. Гаджети у світі подорожчали, як і багато інших товарів. Проте завдяки різноманіттю товарів вони стали доступнішими для багатьох.