Не в кожному випадку під час повітряної тривоги доцільно поспішати в укриття, іноді безпечніше лишатися у власній квартирі.

Про це у програмі «Актуально» розповів декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Луцького НТУ Олександр Андрійчук.

«Правильне» укриття повинне мати два виходи, вентиляцію, місця для зручного перебування людей (матраци, ліжка), а також розміщуватися на такій відстані, щоб до нього можна було дістатися за 3-4 хвилини, каже науковець.

«Укриття – це місця, які передбачають перебування людей протягом кількох годин, коли триває чи атака, чи збройний напад. Це наші класичні паркінги під багатоповерхівками, підвали», – пояснив він.

За словами Олександра Андрійчука, якщо людина розуміє, що після оголошення сигналу про повітряну тривогу їй не вистачить 3-4 хв., щоб добратися в укриття, то краще тоді залишатися у квартирі.

Щодо останнього, то треба пам’ятати, що це повинні бути не верхні поверхи, які найбільш уразливі.

«У квартирі треба перебувати у безпечних місцях: не біля вікон, не в кімнатах з великими вітражами. Найкраще – за двома стінами, якщо це цегляна будівля, де зовнішня несуча стіна 510 мм, внутрішня несуча стіна 380 мм. Найкраще – в коридорі або у ванні, якщо з однієї та іншої її сторони є по дві несучі стіни», – стверджує декан факультету ЛНТУ.

Але якщо ванна обкладена плиткою, наголошує він, це небезпечно, бо більший ризик травмування.

У коридорах, зауважує Олександр Андрійчук, потрібно познімати дзеркала, вітражі, міжкімнатні двері зі склом, адже навіть якщо невелика травматична хвиля буде, коли в радіусі 1-2 км щось потужне вибухне, може бути багато дрібних осколків, які здатні травмувати.

Відносно безпечним місцем у будинку є і сходова клітка.

«Там по кілька стін як по одну сторону, так і по іншу. Вона дає можливість перебувати великій кількості людей при умові, що там нема великих вікон», – зазначив гість програми.