У Луцьку постійно перевіряють заклади на дотримання карантинних норм.

Найбільше порушень протиепідемічних заходів фіксують саме у перукарнях та магазинах промислової групи товарів. Про це сьогодні йшлося під час онлайн-засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, – повідомляє пресслужба Луцької міської ради.

За даними управління охорони здоров’я міської ради та Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України, станом на 20 травня 2020 року, у Волинській області зареєстровано 676 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції. За минулу добу додався 41 новий випадок. у Луцьку зафіксовано 140 випадків захворювання на коронавірус, з них 5-летальних. Окрім цього, до сімейних лікарів звернулись 119 лучан, у яких діагностували грип та ГРВІ, з них 60 дітей.

“За минулу добу на Волині значно побільшало хворих на COVID-19. Якщо ця невтішна статистика буде зберігатися, пом’якшення карантину, яке передбачає відновлення роботи громадського транспорту, може й не відбутися. Ця ситуація вимагає від нас максимально серйозного відношення, адже Луцьк – невід’ємна частина Волинської області. Із першим етапом послаблення карантину контактів між людьми побільшало, тому відповідальність за власне здоров’я лежить на кожному з нас”, – аналізуючи ситуацію із захворюваністю, наголосив секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області обстежили 20 травня 15 суб’єктів підприємницької діяльності. Найбільше порушень фіксували у перукарнях та салонах краси. Також працівники Держпродспоживслужби працюють і на ринках міста: проводять вимірювання температури, слідкують за дотриманням дистанції між покупцями.

Інспектори департаменту муніципальної варти цього дня обстежували заклади громадського харчування, зокрема літні тераси кафе та ресторанів. В цілому, порушень не виявлено. З дотриманням встановлених правил працюють і ринки міста. Лише на ринку “Центральний” сьогодні зафіксували кілька порушень.

Нагадаємо, уряд прийняв рішення про послаблення карантину з 22 травня. Однак ситуація на Волині поки не дозвляє цього зробити.