Тож аби не зіпсувати святковий настрій, варто дізнатися, яку кількість смаколиків можна перевезти через державний кордон без сплати мита.

Кожен повнолітній українець, який подорожуватимете автівкою, може взяти з собою: не більше 1 літра міцних алкогольних напоїв та 2 літрів − менш міцних. Межею є показник у 22,3 відсотків. З пивом пощастило більше − 5 літрів на особу. Не більше двох пачок цигарок. Штраф за кожну сховану пачку − 50 євро. Солодких гостинців, цукерок чи печива можна перевозити у кількості 2 кілограми на одну особу. З салом − не пощастило взагалі: ані ввозити, ані вивозити його не можна. Є і часові обмеження…

Подарункові товари, якщо їх загальна сума не перевищує 300 євро для дорослого і 150 для дитини не оподатковуються. Також сплачувати додатковий збір не доведеться за декоративні рослини. Якщо ви очікуєте закордонних гостей, варто їх попередити про таке….

Решту продуктів харчування завозити можна  по два кілограми на кожну повнолітню особу. До напоїв − вимоги ті ж, що і на вивіз. Щодо промислових виробів, то ваші гості сміливо можуть брати 10 пачок цигарок або 50 сигар, техніку, яка коштує не більше 500 євро, та важить 50 кілограмів.