Волинська медійниця Катерина Дулапчій поділилася враженнями від відвідування приватних навчальних закладів у Стамбулі.

“Напевно не секрет і не відкриття, що ми хочемо для своїх дітей кращого. Здоров’я, хорошу освіту, сім’ю. Але часто ми навіть не уявляємо, що це таке і як має виглядати”, – йдеться у дописі на фейсбук-сторінці медійниці.

Катерина розповідає, що влітку вирішила шукати для дочки приватну школу.

“Походили-подивилися – не знайшли. Так, звичайно вони є. Але ціна-якість… Якось я дуже засумнівалася. І виявилося, що реальні звичайні приватні заклади зовсім інші.

Ось кілька фото одного із закладів у одному із районів Стамбулу. Таких їх близько 30. В районі. І коли зайшла в перший, то думала такий лише один. Але наступний був якщо на кращий, то теж крутий. І саме головне – ціна!!! 3000$ на рік!!!”, – розповідає Катерина.

У таких закладах діти знаходяться з 9:00 до 17:00. У вартість входить харчування та відвідування гуртків. Адміністрація дбає про безпеку учнів, адже у таких школах встановлені камери відеоспостереження. Обов’язкове вивчення двох іноземних мов.  Окрім цього, діти можуть відвідувати кінотеатр, басейн, вчитися їздити на ковзанах (для цього є каток зі спеціальним покриттям) та займатися гімнастикою.

“Цікаво, що використовують два підземні поверхи на їдальню, басейн, ковзани, тощо…
Звичайно, і тут є свої проблеми!) Наприклад, дуже кваліфікованих вчителів запрошують в державні навчальні заклади. Їх оплата близько 2000 доларів на місяць”, – розповіла Катерина Дулапчій.