З початку повномасштабної війни в Україні на Волині народилося півтори тисячі малюків. Чимало жінок приїхали до області з інших регіонів, але народили тут. Наша Марія Вавринюк поцікавилася, які імена в час війни дають малечі.

8 березня Катерина втретє стала мамою. Народжувала під обстрілами на Харківщині. Ці пологи, каже, не забуде ніколи. Крім того, що боляче, ще й страшно.

«Вони ракети запускають і запускають. Куди вона прилетить – хто його знає. Ти можеш навіть не встигнути спуститися в бомбосховище… Просто лежиш і молишся, щоб усі були живі та здорові », –каже переселенка Катерина.

Коли малечу вперше взяла на руки – була найщасливішою і дуже вдячною.

«Слава Богу, народила не в бомбосховищі, не, як у Харкові бідні люди, в метро. А в родзалі! Подякувала небесам, Богу, всім, кому можна», – розповідає жінка.

Коли настав час зареєструвати ім’я дівчинки, сім’я не вагалася: Стефанія. Це ім’я жінці полюбилося ще у перші дні вагітності. Де почула – не пригадує, але зв’язку із популярною піснею гурту «Калуш» немає. Про такий вибір імені родина жодного разу не пошкодувала.

Давні українські імена стали популярними ще кілька років тому, нині ж це особливо актуально. Тому побільшало Улян та Юстин.

«Ми так дивимося, що повертаються колишні імена. Є і Парасковії. Імена повертаються і стають так само модними», – коментує заступниця начальника відділу ДРАЦС у Волинській області Леся Романенко.

Як же в час війни називають дітей на Волині? З 24 лютого народилося півтори тисячі немовлят. Правда, серед них є і переселенці, яких зареєстрували вже у Луцьку. Можна сказати, що волиняни більше обирають традиційні імена для дітей.

«Олександр, Владислав, Роман, Роман, які вже стали дуже популярними», – перелічує Леся Романенко.

Статистика свідчить, що в час війни на Волині частіше хлопчиків почали називати Володимирами. Можна припустити, що на честь президента. Більше стало і Вікторій.

Набагато рідше, але називають волинян біблійними іменами. Наприклад, Авраам, Сулейман, Серафим. Правда, на цьому фантазія волинян не завершилася. Серед рідкісних імен – Аскольд, Тагір, Авенір, Леон, Кавай, Герман, Йонатан, Даміан, Ліам, Сальман, Дорофей.

Класичними для дівчаток на Волині залишаються імена Анастасія, Анна, Маргарита, Марія. А от одиничними – Асія, Суламіта, Роузі, Іларія, Акиліна, Юсра, Магдалена, Дзвенислава. Як назвати дитину – особиста справа кожного. Втім, для кожної матері її маля та його ім’я особливі.