У місті Аланья діти з аутизмом перебували тиждень – там вони взяли участь у Третьому міжнародному фестивалі ANCA. Захід організовують, аби допомогти діткам дощу соціалізуватися. Цьогоріч на фестивалі було представлено понад 50 країн. Особливим юним лучанам вдалося приємно здивувати організаторів — в інклюзивному форматі вони презентували глядачам літературно-хореографічну виставу “Легенда про Луцьк”.

Готували виставу рік. Головним завданням хореографа було не тільки навчити окремих танцювальних рухів, а підготувати морально діток з аутизмом для міжнародної сцени.

Таким чином 11 вихованців ансамблю “Лілея” та 11 янголят спільно створили хореографічну композицію про Луцьк. За це й отримали відзнаку на Третьому міжнародному фестивалі дітей з аутизмом ANCA. Втім, цей прогрес – не єдина перемога янголят.

Вперше на фестиваль в Туреччину їздила 19-річна Катя із мамою Надією. Дівчина не тільки танцювала разом з колективом, а ще й виборола особисту відзнаку.

Поїздку на фестиваль в Аланью “Янголятам” профінансувала Луцька міська рада. Батьки діток їздили за власні кошти. Вони запевняють: ефект від подібних заходів – колосальний.

Очевидний ефект у розвитку луцьких “Янголят” помітили й організатори міжнародного фестивалю ANCA. Відтак, діток запросили на подібний захід у Канаду. Але чи вдасться туди потрапити, залежить від того, чи знайдуться спонсори на таку потребу.