Із 1 травня ПАТ “Волиньгаз” обслуговуватиме газові мережі лише на підставі договорів зі споживачами. Це прописано деяких нормах нового закону України “Про житлово-комунальні послуги”, що нещодавно набув чинності.

Відповідно – послуги з обслуговування та поточного ремонту внутрішніх газопроводів стають платні та здійснюються на підставі договору. Відтепер, якщо такого обслуговування немає, то це є підставою, аби зупинити розподіл природного газу.

Донедавна планово-технічне обслуговування всіх категорій споживачів працівники “Волиньгаз” здійснювали обов’язково. Тепер – згідно із чинним законодавством, виключно у разі укладення договору. На сьогодні лише сім ОСББ із понад 2-х тисяч, які є на Волині, уклали відповідні договори з газовою компанією. По комунально-побутовим підприємствам ситуація  краща – 80% угод були переукладені.

Сергій Галянт зазначив, вартість такого обслуговування визначається індивідуально. За попередніми підрахунками в новому ОСББ це буде близько 600 гривень в рік із споживача. Для квартир орієнтовна сума від 380 до 675 гривень, а для індивідуальних будинків від 1000 до 1500 гривень.

Згідно із вимогами чинного законодавства, у випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішніх газопроводів і газового обладнання – розподіл природнього газу припиняється. Які штрафні санкції буде накладено на газорозподільчу компанію в разі порушнення нею умов договору – газовики не розповіли.