Народна депутатка Ірина Констанкевич вважає, що потрібно скасувати податок доданої вартості на усі продукти харчування українського виробництва: м’ясо, молоко, рибу, борошно, олію, овочі, фрукти. Адже якщо цього не зробити, то дешевші імпортні продукти витіснять їх із полиць наших магазинів.

Про це вона розповіла у програмі «На тижні» на 12 каналі 5 лютого.

«У який би магазин не зайшли – ціни зростають. І тут не лише інфляційні процеси. Тут і зростання вартості енергоносіїв. Саме тому наша депутатська група «За майбутнє» ініціювала і вже зареєструвала законопроєкт про нульовий ПДВ. Простою мовою кажучи, потрібно скасувати податок доданої вартості на продукти харчування», – зазначила обраниця.

За її словами, вже зараз ціни на продукти в Польщі, інших країнах Східної Європи нижчі, ніж в Україні.

«Міністри фінансів європейських країн у грудні зібралися, обговорили ситуацію в економіці і ухвалили директиву, якою передбачають нульовий ПДВ на усі продукти в Євросоюзі з літа 2022 року. А Польща рішення про нульовий ПДВ на продукти ухвалила вже з 1 лютого 2022 року», – розповіла нардепка.

Вона каже, що продукти, які уже в Європі дешевші, ніж в Україні, подешевшають ще на 20%, тому що в середньому у них ПДВ був у межах 20-22%. Відтак продукти українського виробника стануть дорожчими і неконкурентноспроможними порівняно з європейськими.

«Це значить, якщо в магазинах у нас раніше були польський сир і український сир, і різниця в ціні була в межах 8-11%, то тепер вона стане в межах 30%, і це не на користь українського виробника. Тобто вітчизняна продукція здешевшає, і українського виробника замістить імпорт», – пояснила Ірина Констанкевич.

«Тому наша депутатська група підготувала законопроєкт, яким передбачається нульове ПДВ на вітчизняні продукти харчування… Ми будемо переконувати народних депутатів від інших фракцій і груп, уряд, що це єдиний наш порятунок в цей непростий час – війни, економічної, паливно-енергетичної криз, коронавірусу», – додала обраниця.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 200 кілометрів кордону між Волинню і Білоруссю відкриті, – народна депутатка