«Європейська Солідарність» наполягатиме на ухваленні на позачерговій сесії парламенту законопроекту стосовно обов’язкового страхування медиків.

Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в коментарі журналістам.

«Ми наполягали, щоб наша політична сила отримала підписні листи, зібрали підписи, апелювали до колег для того, щоб прийняти негайно закон про обов’язкове страхування всього медперсоналу, який працює з хворими на коронавірус», – сказала вона.

Геращенко зазначила, що медики досі залишаються незахищеними в умовах епідемії.

«В Україні зараз 7,5 тис інфікованих, з них кожен п’ятий – це лікар або медичний співробітник, тобто понад 1400 хворих – це медики, які захворіли на Covid – 19, це означає, що вони залишаються незахищеними. Немає елементарного – костюмів, масок, дезінфекторів, рукавичок. Надзвичайно важливо, щоб лікарі, які сьогодні на передовій у боротьбі з пандемією, були захищені як українські військові. У випадку, якщо медик був інфікований, вони отримали страховку 100 тис грн, не дай Боже у випадку смерті медпрацівника – щоб його родина отримала близько 2,5 млн. Такою була наша пропозиція», – додала парламентар.

Геращенко наголосила, що «Європейська Солідарність» буде вимагати поставити на порядок денний свій законопроект про страхування медиків.

«Щодня ми спілкуємося з медиками в регіонах. Ці 300% доплати медикам поки що ніхто не отримав. Більше того, немає роз’яснення профільного міністерства, як це має відбуватися і поки що це збираються перекласти на місцеві органи влади, в яких забрали всі субвенції. Власне, це питання зараз хочу ставити на нараді керівництва парламенту. Ми будемо вимагати поставити в порядок денний саме наш законопроект стосовно обов’язкового страхування медиків», – сказала співголова фракції.