Лідери Євросоюзу не змогли знайти компромісне рішення проблеми біженців. Переговори щодо міграційної кризи глави держав ЄС проводили у неділю, 24 червня. За результатами зустрічі на вищому рівні ситуація лишається незмінною –  держави й надалі посилюватимуть свої зовнішні кордони. Країнам, з яких мігранти прямують до Європи, виділятимуть більше коштів. Водночас, як розподілятимуть новоприбулих мігрантів, які просять притулок в ЄС, вирішити не вдалося. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель сподівається, що ситуацію слід вирішувати шляхом угод між окремими країнами.
Підтримав заяву Меркель s президент Франції Еммануель Макрон/ Він запропонував країнам, які потерпають від навали мігрантів, допомогу. Натоміть, прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте сказав, що залишає Брюссель “рішуче налаштованим”. Він виступає проти квот мігрантів та хоче скасувати опіку над біженцями урядами тих країн ЄС, які прийняла їх першими. З проблемою мігрантів зіткнулися і в штатах. Президент США Дональд Трамп виступив на захист американських кордонів від іммігрантів. Про це він заявив під час зустрічі з родинами загиблих від рук нелегалів та назвав біженців – коренем зла.

Концепція реформи, запропонованої американським лідером, включає в себе перегляд законодавчих норм, які дозволяють мігрантам привозити до країни своїх родичів, припинення щорічної лотереї Green Card, посилення прикордонного контролю з Мексикою та
обмеження набуття громадянства неповнолітніми іммігрантами.