Євросоюз, Велика Британія, Франція та Німеччина узгодили спільні дії для збереження угоди щодо іранської ядерної програми. Про це заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні за підсумками переговорів із міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Заріфом у Брюсселі. Федеріка Могеріні зазначила, що на зустрічі не узгоджували юридичних гарантій збереження Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми. Сторони обговорили тільки практичні економічні заходи з підтримки угоди, пояснила дипломат, додавши, що, зокрема, є домовленість почати роботу з цього питання на рівні експертів для вироблення практичних рішень.
Глава дипломатії ЄС пояснила, що йдеться про пошук  рішення для збереження експорту нафти Ірану і співробітництва в банківському секторі. Вона також підкреслила, що європейські країни-учасники “шістки” міжнародних посередників дотримуються єдиної позиції щодо ядерної угоди з Тегераном. У свою чергу, очільник зовнішньополітичного відомства Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що Іран залишиться учасником ядерної угоди, якщо інші її сторони нададуть гарантії виконання всіх своїх економічних зобов’язань перед іранським народом.
8 травня президент США Дональд Трамп оголосив, що Америка виходить із Спільного всеосяжного плану дій. США також не виключили, що в відношенні компаній з Євросоюзу, які після виходу Вашингтона з угоди продовжать співпрацю зі структурами Ірану, можуть бути введені санкції.