Європейська комісія вирішила позиватися до Суду ЄС проти Чехії, Угорщини та Польщі за невиконання цими країнами юридичних зобов’язань щодо переміщення мігрантів.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії.
15 червня 2017 року Єврокомісія вже почала процедуру. Відповіді, надані трьома державами-членами, не задовольнили ЄК, і вона вирішила перейти до наступного етапу провадження.
“Незважаючи на підтвердження з боку Суду ЄС про дійсність схеми переселення, Чехія, Угорщина та Польща продовжують не виконувати свої юридичні зобов’язання. Отримані відповіді були незадовільними, і вони не свідчили про те, що вони сприятимуть виконанню рішення про переселення.”
Єврокомісія наголошує, що у той час як всі інші держави в останні місяці беруть участь у схемі переміщення, Угорщина взагалі не бере в ній участі у проекті. Польща не переселила жодного мігранта з грудня 2015 року, Чехія – з серпня 2016 року, і не брала на себе нових зобов’язань більше року.
Естонія, яка головує в ЄС, пропонує компромісний план. Балтійська країна сподівається примирити такі країни, як Італія та Німеччина, що несе на собі основний тягар прийому біженців, та східні країни ЄС, які виступають проти того, щоб в обов’язковому порядку приймати мігрантів. Новий естонський план створить систему, яка допоможе рівномірно розприділяти людей, що потребують притулку між країнами-членами Союзу.