Юристка Богдана Огородник розповіла, що адвокат Міжнародного кримінального суду Олександр Кноуп радить Україні просити винесення постанови про арешт путіна. Мовляв, це буде дієвіше, ніж очікування рішення кримінального суду.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі.

«У нас при Міжнародному кримінальному суді є адвокат, який протягом 20 років здійснює захист військових злочинців. Це Олександр Кноуп, його ще називають «адвокат дияволів». Він подав цікаву ідею. На рішення Міжнародного кримінального суду та інших кримінальних судів ми можемо чекати роками. А набагато легше буде досягти арешту путіна і верхівки влади. Нам варто звернутися із проханням винесення постанови про арешт. Це питання може розглядатися рік», – каже юристка.

І хоч представники ні України, ні Міжнародного кримінального суду не можуть потрапити на територію росії і силоміць забрати путіна чи лаврова, каже вона, але у разі якщо очільники росії приїдуть в одну зі 120 країн-підписантів Римського статуту, ця країна має негайно їх заарештувати і передати під трибунал.

До того ж, зауважила Богдана Огородник, мати справи із країною, у якій правляча верхівка визнана злочинцями проти людства, захоче небагато країн і бізнесів.