Колись шини були улюбленою та чи не єдиною забавою для дітей. Досі у дитсадках Луцька повно різнокольорових коліс. Тепер же радянських шин вирішили позбутися. Бо не модно, та й не зовсім безпечно.

Забрати шини запропонували у департаменті екології міськради.

Зараз якщо стоять сучасні дитячі майданчики, для чого там ті шини?”, – каже заступник директора департаменту екології Луцькради Олег Гелета.

У дитсадках Луцької громади знайшли більше двох тисяч шин. Третина – великі від тракторів і габаритного транспорту, решта – звичайні автомобільні.

У департаменті екології кажуть: на їхню пропозицію позитивно відреагували у всіх дитсадках. Вирішили це зробити з огляду більше на небезпеку, аніж на вигляд шин. Адже ті відносять до небезпечних відходів четвертого класу. Шини складаються зі сполук, які при нагріванні на сонці виділяють шкідливі канцерогенні речовини. Зокрема, токсичний пил з бензопіреном, при вдиханні він може викликати онкозахворювання. Якщо шини просто лишити в землі, вони будуть розкладатися близько ста років.

Тож шини з дитсадків хочуть відправити на утилізацію. Їх можна відправити на переробку: подрібнену гумову крихту використовують у виготовленні килимків, підошов взуття, покриттів для ігрових і спортивних майданчиків і навіть додають в асфальт.

Як саме будуть утилізувати шини з луцьких дитсадків, – стане відомо після проведення тендеру на ці роботи.