У Луцьку пропонують обмежити використання пластикових пакетів, які не розкладаються у ґрунті протягом десятків років. Йдеться передусім про магазини. Місцеві екоактивісти обстежили 26 луцьких супермаркетів. Шукали ті, де замість пластикових – пропонують паперові, або ж де можна придбати полотняні торбини – так звані “еко-беґи”.
Луцьк також встиг відчути на собі наслідки нераціонального використання поліетилену. За словами спеціалістів із міськради, у місті виникають підтоплення через засмічення пластиком каналізації. Також назріла екологічна проблема на полігоні у селі Брище, куди вивозять все луцьке сміття.
Так як закону щодо обмеження використання пластику в Україні немає, у міськраді підписують звернення до Верховної Ради з пропозицією врегулювання цієї проблеми на законодавчому рівні. Проте, кажуть екоактивісти, також ініціатива повинна йти від людей. Якщо лучани частіше вимагатимуть у продавців альтернативу поліетилену – магазини йтимуть їм назустріч. Також активісти кажуть, що обов’язково потрібно сортувати сміття хоча б на “суху” та “мокру” фракцію.