Україна розділена на 4 карантинні зони. Навчання у кожній із цих зон буде відрізнятися.

Про це під час онлайн-брифінгу розповіла керівниця управління освіти і науки Волинської ОДА Людмила Плахотна під час онлайн-брифінгу 25 серпня.

“Сказати, яким буде навчальний рік у кожній із 611 шкіл області, наразі ми не можемо, бо це пов’язано із кольорами територій, на яких розміщені ці заклади”, – сказала Людмила Плахотна.

У РІЗНИХ ЗОНАХ – РІЗНІ ПРАВИЛА

Вона зауважила, що навчання у різних карантинних зонах буде відрізнятися. Так, у зеленій та жовтій зонах уроки відбуватимуться у звичному режимі. У помаранчевій зоні планують ввести змішане навчання – частина учнів буде в класі, інша – вчитиметься із дому. У червоній зоні навчання буде повністю дистанційним.

МАСКОВИЙ РЕЖИМ І ДИСТАНЦІЯ В ШКОЛІ

За словами Людмили Плахотної, учням 1-4 класів немає потреби знаходитися у захисних масках, бо діти не хворіють або дуже легко переносять захворювання коронавірусом. У старших класах учні мають одягати маски на перервах.

“Але пересування дітей ми будемо обмежувати. Дзвінки будуть зміщені. Кожен клас буде мати свій час початку і закінчення уроку. Хтось розпочинатиме навчання о 8, інші о 8:15, наступні – о 8:30. Усе це треба уточняти в адміністрації школи”, – наголосила головна освітянка області.

ХТО МАЄ КУПУВАТИ МАСКИ

Масками та захисними щитками учителів та інший персонал навчальних закладів мають забезпечувати органи місцевого самоврядування.

“Засоби особистого захисту дітей – це компетенція батьків. Як і вимірювання температури”, – зауважила Плахотна.

Навчальний процес починатиметься бесідою вчителя з учнями і виявленням тих, хто має погане самопочуття.

“Ніхто не буде сварити батьків за те, що дитина не прийшла в школу. Ми навпаки будемо підтримувати й допомагати цій дитині опрацювати весь матеріал”, – зауважила Плахотна.