Сто найвідоміших жінок Франції висловились за право чоловіків на залицяння та звинуватили компанію Мі Ту у пуританстві. Ініціаторкою такої заяви стала відома акторка Кетрін Денев, яка ще на початку голлівудського скандалу стала на захист чоловіків та засудила фемінізм.

74-річна акторка підштовхнула сотню французьких письменниць, художниць та науковиць публічно виступити із засудженням “доносів” на голлівудського продюсера Гарві Вайнштайна, якого звинувачують у зґвалтуваннях колег протягом десятиліть. Відкритий лист з заявою опублікували в газеті Ле Мон.

У листі йдеться, що боротьба проти сексуальних домагань з боку чоловіків є виправданою, особливо коли йдеться про роботу та професійні стосунки. Але вони наполягають на відновленні сексуальної свободи, для якої “воля зваблювати та спокушати була важливою”.

Флешмоб, проти якого виступають французькі жінки, розпочався 15 жовтня. Після того низка зірок розказали свої історії, коли сексуальні домагання на знімальному майданчику вважались нормальними для чоловіків-керівників. Пізніше хвиля зізнань поширилась і на владні структури та міжнародні організації. Так відвертими історіями шокували працівниці ЄС, Вестмінстерського Абатства та урядів країн.

Акторки Меріл Стріп, Наталі Портман, Різ Візерспун, Емма Стоун, Ешлі Джадд, Єва Лонгорія, Керрі Вашингтон пішли ще далі і заснували рух проти сексуального насильства і дискримінації “Таймсап”. 1 січня вони опублікували в газеті Нью-Йорк Таймс заклик підтримати їх і пожертвувати гроші в фонд, який буде надавати юридичну підтримку жертвам сексуальних злочинів.