З 28 березня Україна повністю закриває кордони для авіатранспорту та потягів, тому українців, які нині перебувають за кордоном, просять терміново повертатись додому.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, авіасполучення повністю припиниться в ніч з п’ятниці на суботу, 28 березня. Також він запевнив, що навіть після цього українці зможуть повернутись додому, щоправда, перетнути кордон можна буде на власному авто, або ж пішки.

“Президент давав час на повернення додому, однак, дехто хотів ще полежати на пляжі. Тепер ці громадяни хочуть за рахунок держави повернутися додому. В Києві, наприклад, з 34 інфікованих, 31 – це туристи, які повернулися з інших країн. Але якщо ви прийшли пішки або приїхали на власному авто – вас пустять і будуть раді”, – пояснив він.

У Міністерстві закордонних справ українцям, які “застрягли” за кордоном, рекомендують:

  1. Зареєструватись у системі ДРУГ за ось цим посиланням. Тут ви повинні вписати інформацію про себе, своє місцеперебування.
  2. Звернутись до українського консульства. Це можна зробити або за гарячим номером, або ж навіть електронною поштою. Знайти повний перелік можна за цим посиланням.

За інформацією Держприкордонслужби, протягом 25 березня в Україну повернулись 13,5 тисяч громадян.

Нагадаємо, раніше уряд прийняв рішення закрити частину пунктів пропуску в Україні.