У Луцьку центр, який працював лише для мандрівників – продавав сувеніри, розказував історію і показував пам’ятки міста, – нині працює лише для вимушено переселених людей.

Яку допомогу там можна отримати і чи готові гіди водити вулицями міста не туристів, а переселенців?

«Якщо ви змушені були залишити свій дім, обрали Луцьк для своєї наступної зупинки і не знаєте, що робити, до кого звернутись, приходьте в наш Центр туристичної інформації та послуг». Такий допис від учора гуляє в соцмережах. На щастя, ми вдома – у Луцьку. Утім, задля роз’яснення глядачам, таки йдемо у центр. До слова, раніше він працював лише для туристів.

«І надавав усю необхідну інформацію щодо того, що поглянути у місті, де переночувати, де похарчуватися. Надавав екскурсійні послуги, а також сувенірну крамницю. Оскільки тут можна було придбати якісь сувеніри брендовані», – розповіла начальниця управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська.

Повномасштабна війна внесла свої корективи. Замість туристів Луцьк нині приймає переселенців. Тож Центр туристичної інформації став центром інформаційної допомоги українцям, які прибули в наше місто із тимчасово окупованих населених пунктів. Найважливіше, що тут отримує переселенець, – покроковий алгоритм дій, куди йти в першу чергу.

«Так само ми контролюємо, моніторимо, точніше, ситуацію із заселенням готелів, тому що є ті люди, які можуть поселитися в готелях… Ну і взагалі місця розміщення, які є у місті, за межами міста, де можна поселитися», – каже Катерина Теліпська.

Окрім даху над головою, у центрі допомагають переселенцям і вивчити місто. Луцькі гіди днями вже почали водити переселенців вулицями міста.

«Єдине, що ми усім рекомендуємо, аби ці екскурсії були на обмежену кількість людей. Щоби не створювати масового скупчення людей. 20-25 максимум, і, звісно, розуміти і знати, де є найближче бомбосховище», – розповіла посадовиця.

Начальниця управління туризму та промоції міста каже: люди, які нині знайшли прихисток у Луцьку, найчастіше йдуть до серця міста – замку Любарта. Тому, власне, у Луцькраді вирішили відновити його роботу і відчинити браму.