Парк-пам’ятка  поблизу села Боголюби створений задля збереження дерев та чагарників. Серед порід, що тут ростуть, – тюльпанове дерево, коркове дерево амурське, берези, ялини. За офіційними документами, парк має естетичне та культурно-оздоровче значення. Однак про естетику годі й говорити. Натомість – захаращений ліс, засохлі, аварійні дерева.

На цій території насадження ялин всохли на 80%. Прибрати їх і тим самим зберегти інші дерева від шкідників та хвороб, лісники не можуть. Адже за законодавством, на ділянках лісу, що мають статус природно-заповідного фонду, частково або зовсім заборонені будь-які санітарні чи господарські роботи.

Ще один заповідник – урочище “Садівські Дачі” – площею більше, ніж дві тисячі гектарів. Тамтешні лісники розповідають: унікальність цієї території – родючі грунти, на яких ростуть цінні грабові насадження та підсніжники, занесені до Червоної книги України. Окрім цього, тут мешкають  червонокнижні тварини – борсук і видра. Соснові насадження тут також у плачевному стані.

Науковець Василь Войтюк каже –  інтенсивно розмножуватися  короїди почали три роки тому, коли була переважно спекотна і суха погода, якраз сприятлива для шкідника. Забирати уражені дерева необхідно, щоби не втратити здорові, – наголошує фахівець.

Проблема шкідників – не лише всеукраїнського рівня. Її постійно відстежують, організовують міжнародні конференції, пишуть публікації. Науковці кажуть – якщо питання не вирішити, за кілька років Волинь може повністю втратити цінні соснові насадження.