Вранці 21 липня у центрі Луцька невідомий захопив автобус із заручниками. За попередньою інформацією, там перебувають 20 людей. Терорист опублікував свої вимоги у твітері й погрожує дистанційно підірвати вибухівку, яка знаходиться у людному місці Луцька. До слова, сам він озброєний і каже, що автобус замінований. До Луцька вже вилетів Арсен Аваков. 

Журналісти “Першого” поговорили із однією з заручниць луцького терориста. Вдалося поспілкуватися і з самим чоловіком, який називає себе Максим Плохой.

Лучанка, яка перебуває в автобусі, сама вийшла на зв’язок з журналістами видання.

Чоловік вимагає максимально поширити його вимоги.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ЗАХОПЛЕННЯ ЗАРУЧНИКІВ У ЦЕНТРІ ЛУЦЬКА

Наводимо спілкування з ним дослівно:

“Максим Плохой”: Ви вже поширили мої вимоги?

Журналісти: Ні. Ми ще нічого не отримали.

“Максим Плохой”: Вам зараз власниця цього телефона… В мене є певні вимоги. Якщо їх не виконають тобто… Замінована одна вибухівка в людному місці Луцька. Замінований автобус, купа автоматичної зброї. Купа гранат. Зрозуміло?

Журналісти: Так. Зрозуміло.

“Максим Плохой”: Мене звати Максім Плахой… Заходити в ВК під цим псевдонімом, в соціальних сєтях я Максим Плахой. Там виложено відео і вся інформація

Журналісти: А скільки у вас людей? Як вони себе почувають?

“Максим Плохой”: Людей багато, повний автобус, є діти, є вагітні. Як почуваються – це вже наше. Це вже хай держава піклується. Вона ж піклується про людей.

Журналісти: А ви можете нам озвучити свої вимоги?

“Максим Плохой”: Ти послухай мене! Я сказав підтягуй побільше журналістів. Тому що якщо почнеться штурм я взірву автобус. І не тільки автобус. А й дистанційно взірветься бомба в людному місці.

Журналісти: А ви можете нам повторити ваші вимоги?

“Максим Плохой”: Та я тобі не буду повторювати вимоги, вони написані є!!! Тобі скидалося на вайбер!

Спілкування відбувалося через телефон волинянки, з якою зв’язався “Перший”. Вона сама шукала вихід на журналістів, очевидно на вимогу терориста. Після розмови з ним вона додала:

“Будь ласка, чим побільше… просто поширте. Якщо ті вимоги будуть виконані. Це не є якаісь вимоги… Влада може їх виконати. Знаєте, саме головне, що влада може їх виконати! Діло в тому чи вони хочуть! Це мінімальні вимоги. І Зеленський може сказати по всій Україні, щоб подивитися фільм “Земляне”! І інші, що є в тих вимога, теж можуть сказати”.

***

Ось, що терорист публікує на своїй сторінці: