Про те, що благодійний фонд Юрія Гупала «Віримо в Україну» нібито спіймали на продажі гуманітарних авто та швидкої допомоги, рясніють чи не всі ЗМІ. Ми зібрали усю інформацію про скандал і розповідаємо, чи справді благодійний фонд волинського посадовця та бізнесмена продавав автівки, які так потрібні нашим захисникам. Детальніше – у сюжеті.

У Луцьку викрили шахраїв, які торгували автомобілями, ввезеними в Україну під виглядом гуманітарної допомоги. Таку інформацію повідомили у Службі безпеки України Волинської області.

«Оперативники зафіксували продаж  одного «гуманітарного» автомобіля за суму у понад 100 тисяч гривень. Також представник громадської організації  обіцяв продати карету швидкої допомоги, ввезеної в Україну під виглядом гуманітарної допомоги. Її вартість зловмисник оцінив у 12 тисяч доларів США», – йшлося у повідомленні СБУ.

Відразу із декількох джерел нам стало відомо, що у цій справі фігурує Благодійний фонд «Віримо в Україну», засновником якого є нинішній заступник голови Волинської обласної військової адміністрації Юрій Гупало.

Додзвонитися до нього не вдалося.

У реєстрі вказано, що Фонд «Віримо в Україну» зареєстрований у місті Луцьку на вулиці Садовського, 4а. Перед будівлею величезний паркан. Дзвінок, схоже, не працює, але хвіртка відкрита. Втім, щойно ми зайшли на територію, невідомий чоловік зачинив вхідні двері. Згодом адвокат повідомив, що Юрія Гупала тут немає.

І вже коли ми втратили надію отримати хоч якесь пояснення від благодійної структури Юрія Гупала, на сторінці фонду з’явився офіційний коментар щодо цієї ситуації:

«Офіційно повідомляємо, що ніякого відношення до вчинення злочинних дій, передбачених частиною третьою статті 201-2 Кримінального кодексу України наш благодійний фонд немає».

Коментар підписаний не самим Юрієм Гупалом, а Анатолієм Швабом – виконувачем обов’язків голови фонду. Той пояснив: Гупало є сьогодні державним чиновником, а томудо названого своїм ім’ям фонду ніякого відношення немає. Щодо скандалу з гуманітарною допомогою, то до фонду «Віримо в Україну» звертався такий собі громадянин з ініціалами «Ю.К.» з пропозицією передати безкоштовно для потреб ЗСУ автомобілі, які він мав за кордоном.

«Ми такий запит на дозвіл ввезення таких автомобілів надали. Проте після перетину кордону, а це, до речі, було вже півтора місяці тому, ці автомобілі так і не були передані до фонду», – розповів в. о. керівника Благодійного фонду Юрія Гупала «Віримо в Україну» Анатолій Шваб.

Як нам стало відомо з власних джерел, йдеться про віце-президента Федерації боксу Волинської області Юрія Куця. Саме він, мовляв, хотів передати фонду Гупала автомобілі з-за кордону. Стосовно боксера Куця порушили кримінальне провадження та посадили під домашній арешт. Цікаво, що сам Юрій Гупало теж не чужий у спортивному товаристві. Він – засновник і президент одного з місцевих волейбольних клубів.

Нагадаємо, що не так давно інший заступник голови ОДА Андрій Ярмольський теж фігурував у подібному скандалі.