Суд призначив покарання директору Волинського облавтодору, якого спіймали на отриманні хабара у розмірі 300 тисяч гривень. Його оштрафували і присудили 2 роки умовного покарання.

Про це йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду Волинської області, – пише ІА Волинські новини.

Так, перебуваючи на посаді директора дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», обвинувачений вимагав в чоловіка «нагороду» в сумі 300 тисяч гривень за надання дозволу та погодження укладення договору оренди для розміщення кафе-бару з продажем товарів підакцизної групи будівлі і споруди охоронюваної стоянки автомобілів на автодорозі Київ-Ковель-Ягодин км 382+000, загальною площею 7693 кв. м., яка знаходиться у селі Оконськ Маневицького району. У подальшому кошти мали бути передані службовим особам Державного агентства автомобільних доріг України та ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».

Обвинувачений, отримавши згоду на надання неправомірної вигоди в розмірі 300 тис. грн, які, як він запевнив, необхідно надати в якості неправомірної вигоди службовим особам Державного агентства автомобільних доріг України та ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»», надав усну вказівку працівникам виробничо-кошторисного відділу ДП «Волинський облавтодор» підготувати пакет документів необхідних для надання дозволу на передачу в оренду нерухомого майна та скерував відповідні документи до ПАТ «ДАК» «Автомобільні дороги України».

У подальшому до чоловіка, який хотів взяти в оренду нерухоме майно, зателефонувала представник ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК» «Автомобільні дороги України» та повідомила про необхідність прибути для укладання договору оренди нерухомого майна. Згодом директор облавтодору підписав договір оренди нерухомого майна про надання у строкове платне користування: будівлі і споруди охоронюваної стоянки автомобілів.

12 вересня 2018 року обвинувачений, перебуваючи на території автомобільної стоянки поблизу гіпермаркету «Там-Там» отримав від чоловіка грошові кошти в сумі 300000 грн. За переконанням чоловіка, кошти призначались для надання у якості неправомірної вигоди службовим особам Державного агентства автомобільних доріг України та ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»» за надання дозволу та погодження укладення договору оренди нерухомого майна. Хоча насправді директор облавтодору наміру передавати зазначені грошові кошти нікому не мав, а лише шляхом обману прагнув ними заволодіти.

Відзначимо, що між обвинуваченим та прокурором була укладена угода про визнання винуватості.

Таким чином, суд визнав директора Волинського облавтодору винним та за ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) призначив покарання у виді 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить десять тисяч двісті грн. Натомість за ч.3 ст. 190 КК України (шахрайство) призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк три роки, однак замінив це покарання на умовне терміном на два роки.