СБУ затримала зрадника, який – здав під обстріл Луцький військовий аеродром. Ним виявився відомий місцевий активіст і любитель авіації Ілля Сметанін. Наразі він під вартою. Йому загрожує до 15 років ув’язнення.

Російський шпигун передавав ворожим спецслужбам інформацію про типи і кількість військових літаків, місця їх дислокації, тренувальні польоти, особисті дані військовослужбовців.

Завдяки його допомозі аеродром був обстріляний із ракет, що призвело до тотальної руйнації його інфораструктури. Усю інформацію чоловік викладав на інтернет-сторінці.

«Цю інформацію ця людина забирала з цієї інтернет-сторінки.

В ніч з 23 на 24 лютого я почув, як літаки летять з Луцького військового аеродрому, намагався зв’язатися з військовослужбовцем бригади, щоб дізнатись, що сталось і куди вони летять. Після обстрілу Луцького військового аеродрому я зв’язався з офіцером Збройних сил Російської Федерації і він повідомив мені, що удар відбувся виключно по Луцькому військовому аеродрому як стратегічному об’єкту, і в найближчий час, на даний час ударів по Луцьку більше не планується.

Подальші вказівки я мав отримувати додатково. Свою провину визнаю і прошу вибачення в українського народу», – розповів затриманий.