Зазвичай у більшості людей нежить минає за 6-7 днів. Однак бувають випадки, коли людина за цей період не те що не видужує, а навіть починає себе почувати гірше.

Про що це може свідчити та за яких симптомів потрібно звертатися по медичну допомогу – розповів отоларинголог Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Щурук у програмі «Телемедицина» на 12 каналі 11 жовтня.

За його словами, переважно нежить є симптомом респіраторно-вірусної інфекції.

«Якщо нежить затягується довше, ніж зазвичай, то не виключено, що при гострому риніті може приєднатися бактерійна флора. У такому випадку риніт переростає у риносинусит (у народі відомий як гайморит, – ред.), тобто запалення носової порожнини поширюється на пазухи носа. Може бути і ринофарингіт – коли запалення поширюється на глотку, на задній відділ носової порожнини», – пояснює лікар.

Пацієнт повинен звертати увагу на свій стан. Якщо на 6-7-й день він погіршився, зокрема з’явився біль навколо очей, тоді, радить Олександр Щурук, треба звернутися до фахівця, адже такі симптоми можуть свідчити про початок гаймориту.

«Гайморит, або гнійний синусит, – це вже гнійне запалення слизової оболонки пазух носа, і воно може викликати ускладнення, притаманні гнійним хворобам. Наприклад, періостит, або набряк щоки. Хвороба може поширитися в орбіту, де око. І навіть можливі внутрішньочерепні ускладнення, коли інфекція попадає в мозок. Це буває дуже рідко, але ми таких пацієнтів оперуємо», – розповів лікар.

Він наголошує, що причиною затяжного нежитю можуть бути і неінфекційні хвороби.

«Якщо нежить триває місяць, два, три, то треба вже звертатися до фахівця, щоб оцінити стан носової порожнини. Тому що закладеність носа  або погіршення дихання і виділення з нього можуть бути не тільки при вірусних хворобах, а й при пухлинних процесах, при алергічних ринітах, хронічних поліпозах», – застерігає Олександр Щурук.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чи потрібна операція при аденоїдах у дітей. Роз’яснення волинського лікаря