Щороку 9 листопада, у День української писемності та мови, прихильники української мови долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогорічний диктант ювілейний – 20-й за рахунком.

Диктант розпочнеться у понеділок, 9 листопада, о 9:15, повідомляє УНІАН.

Пряма трансляція спецпроекту розпочнеться о 9:00 і здійснюватиметься на телеканалі UA: ПЕРШИЙ, а також в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура.

Ведучі у студії розкажуть історію диктанту й дадуть змогу всім охочим підготуватися до його написання.

Текст для ювілейного радіодиктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковим консультантом стала доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко. Читатиме диктант відома акторка Римма Зюбіна.

Студію для написання диктанту облаштували у читальній залі Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського, де відомі українці писатимуть диктант із дотриманням карантинних вимог.

Долучитися до написання радіодиктанту національної єдності може будь-хто як в Україні, так і за її межами. Пишуть диктант лише від руки.

Надіслати написаний текст потрібно впродовж астрономічної доби. Роботи прийматимуть онлайн та офлайн.

Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26, Українське радіо, «Радіодиктант». Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Для цього слід сфотографувати або відсканувати написаний текст.

Текст диктанту оприлюднять на сайті UA: Українське радіо 11 листопада об 11:00. Після цього електронні листи не прийматимуть.

Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті UA: Українське радіо 9 листопада.

Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту.

Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів.