Американська компанія Moderna остаточно заявила про успішність своєї вакцини на 94,1%, попередня оцінка ефективності складала 94,5%. Компанія заявила, що подає документи на реєстрацію препарату у США.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на пресреліз компанії.

Так, у дослідженні вакцини (третій, завершальний етап) взяли участь 30 тисяч американців, половині з яких дали дві дози вакцини з інтервалом у 4 тижні. Іншій половині кололи плацебо.

Серед усіх учасників лише 196 добровольців захворіли на COVID-19. З них 185 випадків із групи, яка отримувала плацебо, та 11 випадків у групі, яка отримала вакцину.

Зокрема у групі плацебо зафіксували 30 учасників, у яких був важкий перебіг хвороби, і один смертельний випадок. Водночас у жодного вакцинованого добровольця не було ускладнень.

Вакцина виявилася ефективною у різних вікових, гендерних, расових та етнічних групах, кажуть у компанії. Серед 196 учасників, які інфікувалися, 33 людини були віком від 65 років, 42 учасники були представниками різних етнічних спільнот.

Moderna сьогодні подає документи на реєстрацію вакцини у Сполучених Штатах, чи зареєстрували вакцину, стане відомо 17 грудня.

Перевагою вакцини Moderna є те, що вона не потребує зберігання при наднизьких температурах (мінус 70 градусів за Цельсієм). Вакцина Moderna не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градуси за Цельсієм.