Зброя української армії: чим будемо захищатися від ворога. ВІДЕО
Цього тижня Україну знову сколихнули новини про концентрацію 100 000 російських військ біля кордону. Це – найбільша кількість з часів Холодної війни. Однак міністр оборони США певнить: конфлікту можна уникнути за допомогою дипломатії. Різними способами хочуть стримати ворога на кордонах України: як методами постачання зброї Україні, так і переговорами у форматі Нормандської четвірки. Чимало експертів заявляють: час проведення зимових Олімпійських ігор у Пекіні буде саме тим визначальним терміном, коли в Україні можна буде поставити всі крапки над і.
Журналістка 12 каналу Ірина Кудря вирішила з’ясувати, чим оснащують наші війська та чи зможе Україна дати відсіч ворогу, якщо той вирішить напасти.
Розпочнемо трохи з історії. У Волинському військовому музеї збереглася бронетанкова техніка, артилерійське та зенітно-ракетне озброєння, стрілецька зброя. Усе – від часів Першої світової війни і аж до сучасної війни на сході України. Аби краще зрозуміти, як працює сучасна зброя, відшукаємо її відповідники в минулому.
Протитанковий керований комплекс (скорочено ПТРК) на озброєнні в української армії давно. І не тільки української. Ветеран АТО Валерій Гнатюк каже: саме така зброя проти ворожих танків використовувалась на передовій.
“Були ручні протитанкові гранатомети, ми з них стріляли. Танк вона не дуже сильно проб’є, треба 3 або 4 гранатометники, які можуть влучити в одну точку, тоді можна пробити Т-72″, – розповідає Валерій, який є науковим співробітником музею.
Саме танки моделі Т-72Б3 активно застосовувалися Росією у війні проти України. Нині, за словами експертів, на озброєнні в Росії понад три тисячі танків. Сили України менші – понад 800.
“Армія, яка нападає, має в три рази перевищувати сили противника. Але в них цього немає, я не думаю що вони полізуть до нас, для них це буде самовбивство”, – припускає Валерій Гнатюк.
Про це почали говорити, коли Україна отримала чергові партії сучасних переносних протитанкових ракетних комплексів – FGM-148 «Джавелін». США виділили понад 450 мільйонів доларів на допомогу Україні лише торік і вже на 2022 передбачили ще 200 мільйонів, які підуть на озброєння.
“Переносний протитанковий ракетний комплекс третього покоління дає можливість знищувати цілі як прямим постілом, так і в режимі атаки зверху”, – розповідає завідувач кафедри військової підготовки ЛНТУ Павло Турсамуратов.
“Це називається “випустив і забув”. Ракета сама знаходить ціль, а боєць в цей час і може перезаряджати і шукати вже іншу ціль”, – пояснює принцип роботи “Джавелінів” зберігач фондів філії Національного військово-історичного музею України Василь Карпюк.
Поки тривають навчання на сучасних ПТРК “Джавелін”, на озброєнні української армії стоять багаторазові гранатомети РПГ-7 і однодозярядні РПГ-19 та РПГ-26 , але їх ефективна дальність всього 250-300 метрів. З такою зброєю у бою з танками противника ми відстаємо.
Велика Британія передала Україні протитанкову зброю “Нлоу”, це дало ще більшої впевненості українським бійцям. Але ветеран Валерій Гнатюк наголошує: сучасна зброя, яку надають інші країни, – це дуже добре, та нею треба вчитися користуватися.
Перевага сучасної зброї “Нлоу” – можливість вести бій одразу з вікна, без страху, що це нашкодить особовому складу. Заряд ПТРК “Нлоу” у разі наведення цілі на танк вибухне одразу над його баштою, що знешкодить противника. Окрім того, такий вибух може умовно пропалити до 500 міліметрів гомогенної броні. Але і це ще не все, чим ми зможемо оборонятися у випадку війни.
Військові відзначають також якість переносного зенітно-ракетного комплексу “Стінгер”. Дальність дії – понад 4,5 кілометра. Він збиває цілі, які низько летять, та гелікоптери. Саме цю зброю використовували афганські моджахеди, коли збивали радянські вертольоти під час війни в Афганістані 1979–89 років. Прототипом сучасних “Стінгерів” були і є колишні переносні зенітно-ракетні комплекси “Ігла” та “Стріла” різних модифікацій.
Саме “Стрінгер” міг би підсилити боротьбу нашої армії в небі проти гелікоптерів та безпілотників. Але поки є лише заяви від країн-учасників НАТО. 21 січня 2022 року Латвія, Литва та Естонія заявили про те, що нададуть Україні американське озброєння з дозволу США. Латвія та Литва надають ПЗРК “Стрінгер”, а Естонія – ракети до ПТРК “Джавелін”.
“Нам не треба нам мати 2000 тисячі танків про ти їхніх танків, краще мати отакі штуки, які одразу ж дадуть відсіч”, – впевнений ветеран АТО Валерій Гнатюк.
США, Британія, Канада, Польща, Нідерланди, Балтійські країни і Чехія – це ще не повний перелік країн-союзників, які готові допомоги, як економічно, так і новою військовою технікою Україні. І це – далеко не останні новинки озброєння, які можуть насторожити ворога на українських кордонах.
Останні публікації
- Сучасна онкологія: шанси на перемогу над хворобою
- Найкращі локації для святкування дитячого дня народження у Львові
- Медіація як ефективний інструмент для вирішення конфліктів у суспільстві та бізнесі
- Процедура автовикупу в Києві: від оцінки до отримання грошей
- Бренд Hario – легенда у світі кавових девайсів
- Романтичні вихідні за містом
- Прочищення каналізації у Львові: який сервіс обрати?
- Як вибрати вбудовану мікрохвильовку: переваги та особливості
- Переваги використання Sony WH-1000XM5 під час подорожей
- Як купити м’ясо для пельменів: поради щодо вибору ідеального продукту
- Здоровий спосіб життя з жіночими кросівками Nike
- Можливості Unreal Engine: революція в геймдеві
- Вибір ділянки під модульний будинок: на що звернути увагу?
- Двоспальні ліжка: де купити якісні меблі для спальні?
- Навички бізнес-аналітика: що потрібно для успіху у сучасному світі
- Бездоганний тон без відчуття на собі штучної маски – що для цього потрібно
- Балкон і лоджія під ключ: яку компанію обрати?
- Чому потрібно регулярно відвідувати гінеколога
- Учні Ядерної школи РАЕС стали студентами профільних технічних вишів
- Металеві стелажі: основи та переваги для складів і магазинів
- Незалежний театр «Гармидер» представив новий сезон: стилістка, прем’єри, пітчинг
- Судять аферистів, які понад рік видурювали гроші у матерів і дружин військових
- На благодійному турнірі на Рівненщині зібрали 34 тисячі гривень для ЗСУ
- Син пішов воювати услід за батьком: історія ковельчан Андрія та Миколи Лукашуків
- Чи можна на електричному грилі готувати здорову їжу?
- 7 найкращих трилерів: топ станом на 2024 рік
- Коли варто перевірити свою ендокринну систему
- Плануєте вихідні у Львові? Топ місць, які варто побачити
- ЧИМ ГАТИЛИ РОСІЯНИ ПО ЛУЦЬКУ, ЯКЕ ПОВІТРЯ ПІСЛЯ ОБСТРІЛУ, СТАН ПОСТРАЖДАЛИХ. Новини, вечір 26 серпня
- Нічого собі ранок! Луцьк оговтується після вибухів
- Традиції пов’язані з рушниками – що цінували наші предки