Президент України Володимир Зеленський доручив змінити голів управлінь СБУ в Рівненській, Волинській та Житомирській областях. Окрім того,   Зеленський закликав звільнити керівників райвідділів поліції  у Ратнівському та Любешівському районах Волинської області.

Про це Президент України  заявив під час наради з питань незаконного видобутку бурштину в рамках робочої поїздки до Житомирської області, – пише УНІАН.

За словами “Бурштин – це дуже яскравий приклад того, чого ми такі бідні. У нас є поклади другі в світі, могли би заробляти як держава на цьому мільярди доларів. Що натомість? Варварськими методами – помпами видобуваємо з цієї землі там 20% каміння (бурштину)”, – повідомив  заступник голови Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук.

Олексій Гончарук наголосив, що потім незаконно видобутий бурштин переправляється через кордон.

На переконання Гончарука, представники всіх правоохоронних органів – поліції, СБУ, прокуратури – у районах, де видобувають бурштин, «співпрацюють з бандитами», і їх необхідно звільнити.

За його словами, ці люди мають добровільно написати заяви про звільнення за власним бажанням.

Своєю чергою, Зеленський закликав керівників СБУ та Нацполіції провести кадрові перестановки у відомствах.

«Будь ласка, змініть голів (управлінь) Служби безпеки України у трьох областях: Рівненська, Волинська та Житомирська» – звернувся президент до в.о. голови СБУ Івана Баканова.

Крім того, Зеленський закликав начальника Нацполіції  Сергія Князєва звільнити керівників райвідділів поліції у Рокитнівському, Дубровицькому, Володимирецькому, Зарічненському та Сарненському районах Рівненської області, в Олевському та Овруцькому районах Житомирської області, у Ратнівському та Любешівському районах Волинської області.