Депутати проголосували за зміни, які мають ще більше спростити та зробити дешевшою реєстрацію авто на іноземних номерах – так званих євроблях. Це не перша спроба зробити євробляхи “доступними” для всіх. Умови розмитнення авто на іноземних номерах кілька разів пом’якшували, а застосування штрафів переносили.

Нові закони – зміни до Податкового та Митного кодексів – передбачають пільгове розмитнення авто за новою формулою, – пише ВВС Україна.

Ця формула діятиме впродовж 180 днів після того, як закони введуть в дію (через місяць після оприлюднення).

Для учасників бойових дій, які були на фронті не менше 90 днів, цей термін подовжили до 270 днів.

При цьому у Головному юридичному управлінні Ради зауважують, що це порушує принцип Податкового кодексу про рівність усіх платників податків. Крім того, це суперечить Бюджетному кодексу, згідно із яким податки можуть змінюватися лише за пів року до початку нового бюджетного періоду.

При цьому пільговий режим поширюється на транспортні засоби, з року випуску яких минуло більш ніж 5 років і які були завезені до України до кінця 2020 року. Вони мають бути лише в особистому користуванні.

Авто не повинно походити з “країни-агресора” чи тимчасово окупованої території та має відповідати хоча б екологічним стандартам Євро-2.

За задумом авторів проєктів, повна вартість розмитнення не повинна перевищувати 1 000 євро.

Після того, як у лютому цього року Верховна Рада ухвалила відповідні закони у першому читанні, президент Зеленський заявив, що його остаточне схвалення може стати компромісом, “який, з одного боку, допоможе захистити власників уже ввезених недорогих автівок, а з іншого – захистить нашу екологію від шкідливих викидів, але головне – дасть змогу нарешті провести державну реєстрацію цих авто й забезпечити необхідну безпеку всіх учасників дорожнього руху”.