Звання «Герой України» посмертно удостоєний лучанин Рустам Хамраєв, який загинув на сході 2014 року.

Про це стало відомо з указу, який президент Володимир Зеленський підписав з нагоди Дня захисників і захисниць України 14 жовтня.

«За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, постановляю присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Хамраєву Рустаму Шонійозовичу – солдату (посмертно)», – йдеться у документі.

Довідково

Рустам Шонійозович Хамраєв народився 29 листопада 1975 року у Луцьку. Навчався у 9-й школі.

Українській воїн, доброволець 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» Збройних сил України, Почесний громадянин міста Луцька, Почесний громадянин Волинської області, Народний герой України.

Його батько – узбек, мати – українка. У 1993-1994 роках служив у Прикордонних військах, у 1995-му – в Сухопутних військах Збройних сил України.

Один із найактивніших учасників Революції гідності. На Майдані був з самого його початку – з кінця листопада 2013 року. У лютому під час вуличних боїв у Києві стояв на барикадах, із-під куль снайперів діставав поранених та вбитих своїх побратимів, врятував двох медсестер, сам був поранений і отруєний газами. Отримав контузію.

Попри поранення, не залишивши ні барикади, ні своїх побратимів.

Не пролікувавшись до кінця, в березні 2014 року повернувся на Майдан. Був волонтером в «МедАвтоМайдані Об’єднаному» («МАМО»), який допомагав постраждалим на Майдані і сім’ям загиблих, жив у наметовому містечку.

Коли розпочалася збройна агресія проти України, Рустам на схід пішов добровольцем просто з Майдану, не сказавши про це ні слова родині.

Героїчно загинув 17 червня 2014 року під час бою в селищі Металіст під Луганськом.