Президент Володимир Зеленський уперше вручив відзнаку «Національна легенда України» сімом українцям.

Про це повідомляє сайт глави держави.

Відзнаку «Національна легенда України» одержали:

Софія Ротару – співачка, народна артистка України, Герой України;

Юрій Рибчинський – поет-пісняр, драматург, сценарист, народний артист та Герой України;

Михайло Вантух – генеральний директор – художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, народний артист та Герой України;

Іван Марчук – живописець, народний художник України;

Олена Потапова – артистка балету, балетмейстерка, народна артистка України;

Олег Блохін – заслужений майстер спорту, заслужений тренер України;

Мирослав Скорик (посмертно)– композитор, народний артист та Герой України (президент вручив відзнаку його дружині Адріані Ярославівні).

«Ми вважаємо всіх вас дійсно легендами нашої країни. Живими легендами. Найповніший і найголовніший зміст саме в тому, що перед нами – живі легенди. Вдячний, що народився, живу і з дитинства знаю вашу творчість, результат вашої роботи в культурі, спорті, мистецтві. Тому хочу разом з дружиною вас привітати», – сказав Володимир Зеленський.

На його думку, українські вулиці та проспекти варто називати на честь талановитих постатей сучасності, які «живуть поруч з нами, ходять поміж нас».

«Я започаткував нову державну нагороду – «Національна легенда України». Щороку ми будемо відзначати нею наших видатних співвітчизників, які досягли вершин у галузі культури, спорту, науки. Сьогодні перші відзнаки отримали сім видатних українців. Сім великих імен. Сім національних легенд», – сказав Володимир Зеленський.