У Ковелі виписують чоловіка, якому пересадили серце. 

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Микола Мартинюк ледве стримує сльози. Каже, вже думав про вічність… Ще в лютому його шанси на життя були мізерними. Через хворобу його серце збільшилося втричі і відмовлялося працювати. Нині ж чоловік готується до виписки. З новим серцем.

“Дякувати Богу, що такі люди поклали мене сюди в лікарню. Дякую всім родичам донора, які дали згоду”, – не стримує емоцій Микола Мартинюк.

Серце чоловіку пересадили у Ковельському МТМО три тижні тому. У стінах закладу таку операцію провели вперше.

“Хворий зараз проходить реабілітацію, почувається добре, сьогодні вже ми дозволили виходити на вулицю”, – коментує його стан Володимир Танський, завідувач кардіохірургічного центру Ковельського МТМО.

Ту ніч, розповідають ковельські медики, вони не забудуть ніколи. Одночасно працювали три бригади хірургів. Кожна з операцій тривала понад 8 годин. Окрім серця, пересадили і дві нирки. Одна дісталася молодій мамі з Маневиччини, яка 4 роки перебувала на діалізі. Друга – 52-річному чоловікові з Бердичева. Донором стала жінка, котра померла внаслідок повторного інсульту. Її рідні дали згоду на донорство.

“В нас є апаратура, в нас вже є спеціалісти і ми готові надавати ковельчанам і гостям міста, будь-яким людям, які потребують, нашу допомогу”, – розповідає Валентин Вітер, генеральний директор Ковельського МТМО.

До слова, Ковельське МТМО – перша в Україні районна лікарня, де почали практикувати трансплантацію органів.