Щороку чи не кожен українець використовує сотні поліетиленових пакетів. У магазині, на ринку вам обов’язково запропонують торбинку. При цьому, тільки 6 % цих пакетів відправляють на переробку. Щоб зменшити їхній вплив на довкілля – в Раді проголосували за закон “Про заборону розповсюдження деяких видів поліетиленових виробів”.

Не можна буде розповсюджувати поліетилен з січня 2020-го року  Це стосується надлегких пластикових пакетів, легких та оксо-розкладних. Як виняток: надлегкі пакети, які є упаковкою для свіжих риби, м’яса, а також сипучих продуктів. Хоча й тут є альтернатива.

Покупці кажуть, що не завжди роблять планові покупки, то ж багаторазові торбинки не завжди під рукою. Але це не проблема.

В Україні прощаються з поліетиленом вже десяток років. Підприємці, які його продають, – знають це і, деякі, не охоче вірять, що це, все-таки, вийде з вжитку. Хоча підтверджують, що виробляти пакетів стали значно менше.

Та перейти на папір, кажуть, буде не складно і навіть вигідно.

Віктор торгує різними торбинками давно. І бачить як люди до нього звикли.

У його магазині є й альтернатива поліетилену.

Але покупчиня Олена запевняє, що і без пластика можна економити.

У ці торбинки жінка кладе крупи, різні продукти.

То ж – людям доведеться звикати до таких альтернатив. Бо якщо після січня 2020-го люди і далі розповсюджуватимуть пластикові пакети, – їх штрафуватимуть. Обійдеться така легковажність від 1700 до майже трьох з половиною тисяч гривень.
А за повторний випадок – можна отримати більше восьми тисяч штрафу.