Податкова розлучилася з митницею. Уряд знову розділив Державну фіскальну службу. 1 серпня головне управління податкової у Волинській області зареєстрували як юридичну особу. Керівником тимчасово призначили заступника начальника ДФС Сергія Кондратюка.

А ось головного податківця країни обрали ще в травні. Це Сергій Верланов – заступник Міністра фінансів.

На своїй фейсбук-сторінці він написав, що це унікальна можливість для перезавантаження Податкової і нею потрібно скористатися. Керівників обиратимуть на конкурсній основі, аби не допустити до призначення одіозних осіб, які можуть негативно вплинути на імідж новоствореної Податкової.

А очільника митної служби призначили в липні – ним теж став урядовець, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. Бачення влади щодо роботи податкової і митниці з 2012-го змінювалося частенько. Спочатку їх об’єднали в Міністерство доходів і зборів, а після Революції Гідності відновили два окремих відомства. 2014-го їх поділили ще раз: на митницю, податкову і податкову міліцію. Через два роки Верховна Рада виключила з кодексу положення про податкову міліцію, тому деякий час вона працювала незаконно. А наприкінці 2018-го у Міністерстві фінансів заявили, що ДФС планують знову розділити.