25 відсотків лучан займають активну громадянську позицію. Такі результати дослідження, проведеного у чотирьох містах України регіональними ресурсними центрами та відділення комітету виборців України. Окрім обласного центру Волині, вивчалася ситуація у Одесі, Сєвєродонецьку та Чернігові. З цих міст, на думку експертів, луцька влада найактивніше залучає населення до вирішення проблем. На підтвердження вплинули декілька факторів: лише на Волині використовують такий інструмент, як місцеві ініціативи, діє робоча група із напрацювання стратегії розвитку міста. Також саме у Луцьку відбулися двоє громадських слухань, які ініціювали самі мешканці. Проте, до них у громадських активістів є зауваження.
Вибір незручного часу стосується й інших заходів: засідань “крулого столу”, постійних комісій. Про них заздалегідь знає мало лучан, бо не цікавляться. Із найвідкритіших заходів влади називали сесії та засідання виконкому. Щоправда, друга частина комітету – закрита.
Серед недопрацювань влади у співпраці з громадою експерти також назвали відсутність у Луцьку такого механізму, як “загальні збори”. Загалом результати дослідження оформлять у пропозиції, які надішлють місцевій владі.