Зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 25 червня, а закінчиться 17 липня.

Такі дати проведення основної сесії тестування затевердили в Міністерстві освіти й науки України.

Тобто, цьогорічне оцінювання перенесли на місяць уперед. Тож відповідно в вступників з’явився додатковий час для підготовки.  Хоча, цьогорічний карантин не забрав в учасників можливості пробного ЗНО. Воно відбудеться 15-17 червня. Запрошення на тестування учасники отримають до початку літа, зокрема волиняни, на сторінках сайту Львівського центру оцінювання якості освіти.

Запрошення на основну сесію ЗНО та усю інформацію про день, час, місце та інші деталі учасники отримають у своїх профілях на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Вони надійдуть до четвертого червня.

“Учасникам треба роздруковувати запрошення самостійно. Вони не приходтимуть їм поштою, я хочу на цьому наголосити”, – розповідає завідувачка відділу ЗНО та моніторингових досліджень у Волинській області Алла Корнейко.

Також особливу увагу звертають на наявність сертифіката учасника незалежного оцінювання. Він є обов’язковим! Учасники, які складають атестацію у формі ЗНО, – можуть забрати їх у своїх закладах освіти. А ті хто реєструвався самостійно – отримають на поштову скриньку.

“В сертифікаті треба перевірити правильність персональних даних, чи правильно зазначено предмети саме так як учасник планував. Треба зазначити собі номер і серію того сертифіката. Тому що там номер і логін, бо це кодові цифри доступу до цієї самої інформаційної сторінки звідки можна видрукувати запрошення”, – додає Алла Корнейко.

Саме тестування також адаптують під карантинні обмеження. Пускатимуть учасників тільки у масках чи респіроторах без клапана. При вході мірятимуть температуру. Також наголошують, якщо вона перевищуватиме 37,2 – в цей день учасник ЗНО не проходитиме.

“Такий учасник отримує змогу при підготовці супроводжуючих деяких документів взяти участь у тестуванні під час додаткової сесії. Загалом завжди це було як: це була довідка від лікаря з підтвердженням стану здоров’я і неможливості роботи над тестом саме в цей день”

Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів розмістять на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня. А додаткова сесія триватиме з 23 липня по 11 серпня. Результати відповідно будуть відомі до 14 серпня.