Беруть переважно оптом – сітками – і зовсім не торгуються. За 20 днів війни Луцьк прийняв понад 10 тисяч людей із «гарячих» міст України. Продавці місцевого ринку кажуть, що приїжджих видно одразу.

Чи багато з них скуповуються на місцевому ринку, що купують, чи торгуються, чи не нарікають на ціни – у сюжеті.

На продуктових рядах луцького ринку, як завше, людно. Продавці між собою обговорюють потепління, війну в Україні і незнайомі обличчя покупців.

Пан Олександр каже: як би там не було, а переселенців упізнає за одягом і акцентом.

«Раніше було більше людей-переселенців, зараз – ні. Вони, видно, тут проїздом. Приїхали – і поїхали… Узяти навіть акцент людини, то вже відчуваєш, шо це не місцеві», – розповідає продавець.

До того ж вони із грішми, каже він. Мовляв, на відміну від волинян, приїжджі зовсім не торгуються.

«Вони, може, навпаки здивовані нашими цінами. Якщо порівняти, думаю, з київськими цінами і нашими – то небо і земля», – міркує чоловік.

Та не здивовані, кажуть переселенці з Київщини. Подекуди ціни навіть «кусаються».

«Вже були на ринку?» – запитуємо в Максима та Олени, які приїхали з Київщини.

«Он тільки що накупили», – відповідають.

«Як ціни?»

«Кусаються».

«Кусаються? У вас не такі?»

«Ми вже не пам’ятаємо, які у нас. Ми поїхали і не знаємо, що в нас там. Ну я не знаю, чи «кусаються». Дві палки купив за 100 гривень – то, у принципі, це нормальна покупка. Ну, напевно, не дуже. Ну є таке, що дешевше, є таке що ну!».

Ножі і тертки, каже продавчиня Катерина, нині йдуть на ура. Немісцевих, додає, бачить навіть без окулярів.

А от продавець Анатолій упізнає покупців-переселенців за їхніми замовленнями. Мовляв, ті беруть якомога більше.

«Оптом беруть, сітками, по пів сітки. Бо наші беруть кілограм чи два на 20 гривень. А ці беруть багато», – ділиться враженнями чоловік.

Багато, каже пан Анатолій, тому що більшість переселенців скуповуються на ринку, їдучи за кордон.

«Не торгуються, щоб дешевше. Прийшли, подивилися. Їм головне – щоб було якісно. Прийшли, взяли, я їм завантажив – і все», – розповідає продавець.

Та й торгуватися, кажуть продавці, нема чого. Бо ціни з початком війни на ринку не те що не піднімали, їх навпаки трохи спустили. Утім, якщо хтось із переселенців обґрунтовано попросить віддати ще дешевше – віддадуть, запевняють, без проблем.