У Княгининівській громаді збираються бунтувати через сміттєзвалище у Брищі, адже відходити викидають далеко за межами орендованої території.

Про це пише Народний контроль у Фейсбуці.

Місцеві мешканці кажуть: дорога до полігону перетворилася на сміттєвий «тунель», а поряд у лісопосадку зливають отруйний фільтрат.

Відтак, депутати сільської ради та місцеві жителі, які не хочуть жити поряд із зоною екологічного лиха – б’ють на сполох.

«Місто орендує невелику частину під полігон, а засмічує в три рази більшу територію. Експлуатація полігону ведеться з порушеннями: вчасно не робиться пересипка ґрунтом сміття, яка має затримувати фільтрат і сміття, не має нормального захисного валу, фільтрат тече річкою у наші поля, де попадає у воду, яку ми п’ємо. В Брищі за минулий рік померло 5 людей від онко», – зазначає депутат Княгининівської ОТГ Алла Жупанюк.

Ще одна обраниця громади Анна Войтюк розповіла, що з проблемою зверталися до Луцької РДА. У стінах ради з’ясували, що Державна екологічна інспекція провела перевірку: виявила ряд порушень екологічного законодавства та склала припис Луцькій міській раді щодо їх усунення.

«Домовились про те, що ми зі своєї сторони колегіально звертаємося до Луцької міської ради з вимогою щодо усунення вказаної проблеми та повідомляємо про свої наміри ініціювати розірвання договору. Ідемо на чергову сесію Луцької міської ради, щоб озвучити та обговорити наше звернення. Тарас Яковлев також буде зустрічатися з міською владою та озвучить наші подальші спільні наміри звертатись до суду щодо розірвання договору оренди», – повідомила депутат.