Формула “Штайнмайєра”. Це тема, яку чи не найбільше обговорюють українці протягом останіх двох тижнів. Херсонська, Сумська, Тернопільська, Лвівська міськради вже подали звернення, в яких протестують проти цієї формули. У Луцьку ж позачергову сесію з цього питання зібрали – десятого жовтня.

У проекті рішення йдеться про занепокоєння реалізацією так званої формули “Штайнмайєра”. Автори документу пишуть, що окуповані території потрібно зберегти у складі України, а місцеві вибори проводити разом із загальнонаціональними та після виведення російських військ.

Більшість депутатів з цією позицією погодились. На сесію прийшли також громадські активісти. Від їх імені виступив учасник бойових дій, який закликав обранців громади підтримати це звернення.

І вони таки це зробили – одноголосно.

Не обійшли стороною і ще одне болюче питання – Ринок землі. З цього приводу також вирішили звернутися до Верховної Ради.

У полеміку вступили чимало обранців громади. Після обговорень таки перейшли до голосування із численними поправками. Врешті, звернення до парламенту таки підтримали, хоч і не одноголосно.

Не допустити капітуляції України. У Луцьку скликали позачергову сесію міськради, аби подати звернення до президента та Верховної Ради з протестом проти формули “Штайнмайєра”. Заодно під час сесії винесли й інше дискусійне питання – щодо ринку землі. Про що ж домовились депутати, дізнавалась Тетяна Бугаєнко.