Одна дата – два святкування. Для більшості українців 1 квітня асоціюється із Днем сміху. А ось професійні зоологи та ветеринари говорять про інше: сьогодні Міжнародний день птахів. Дата обрана невипадково, адже 1 квітня час повернення пернатих із вирію.

У Луцькому зоопарку мешкає близько 40 видів птахів. Їх популяція вражає: є сови висотою усього двадцять сантиметрів та лебеді-шипуни, вагою у 12 кілограмів. А в дикій природі, каже директорка комунального закладу Людмила Денисенко, «пташина» історія ще куди цікавіша.

Головна місія пернатих – знищення шкідників. Але також крилата армія може розважати, відновлювати екосистему. Головне, щоби птах мав сприятливе середовище і гарний догляд. Схоже, у зоопарку з цим справляються.

Та зоопарк – не лише територія розваг, а й відновлювальний центр для травмованих птахів. Ось цей лебідь, приміром, пережив ампутацію крила. Бідолаха примерз до криги, та завдяки ветеринарам залишився живим. А ось – лазарет для лелек та сірого журавля. 15-теро дзьобатих через травми уже не зможуть здійнятися  у небо, однак на землі мають усе потрібне для життя: водойму і харч.

Чубатий пелікан на ім’я Коржик – харч здатен здобути собі сам. Хоча три роки тому його доля, здавалося, уже вирішена: знесиленого птаха, що летів з Африки на Чорноморське узбережжя підібрали на полі у прилуцькому селі. Чому він там опинився здогадки – є.

Загалом, у Луцькому зоопарку пернатої братії понад двісті особин. А ще тутешні тополі облюбували круки, що вже встигли вивести потомство. Такий фактор, каже Людмила Денисенко, не може не тішити. Адже гніздування полохливих птахів біля людей – зайве свідчення, що волинська екологія у задовільному стані.