Вивчення іноземної мови – процес не завжди легкий, але безперечно цікавий і захопливий. Головне – не зупинятися, не опускати рук, не втрачати мотивацію, якщо не все вдається з перших днів чи навіть тижнів, якщо граматика здається надто складною, а потрібні слова ніяк не складаються в зрозумілі логічні ланцюжки. Коли подолано перші труднощі і з’являються перші позитивні результати, приходить насолода від самого процесу і впевненість у тому, що нічого неможливого немає.

Однак, як і будь-яка серйозна справа, ця потребує системного підходу, щоб усвідомлено рухаючись крок за кроком, поступово, але впевнено йти до своєї мети.

Отже, ми пропонуємо вам 10 правил, дотримуючись яких, ви опануєте іноземну мову.

Ставте цілі, яких реально зможете досягнути.

Робіть це на кожному етапі навчання. Таких етапів може, до прикладу, бути три: початковий, середній і фінальний («просунутий»).

На першому етапі, який триває орієнтовно три місяці,  ви можете поставити ціль вивчити базові розмовні фрази та хоча б 500 слів, щоб при потребі порозумітися із випадковим перехожим, який звернеться до вас англійською на вулиці.

На другому етапі (наступних три місяці) переходьте до складніших завдань: проштудіюйте граматику, вивчіть ще 500-600 слів, доєднайтеся до якоїсь спільноти (можна онлайн), яка між собою постійно спілкується англійською.

Ну, і на третьому етапі, який може тривати пів року, необхідно вдосконалити навички аудіювання і читання, підвищити рівень знання граматики.  Для цього треба не лише штудіювати підручники, але й читати книги англійських авторів в оригіналі, дивитися англомовні програми і фільми: тексти тут.

Можна навіть спробувати вести щоденник іноземною мовою.

 

Звісно, цей план виглядає дещо узагальненим. Кожна людина може коригувати його для себе. Головне – щоб він був, щоб дотримуватися запланованого і періодично переглядати свої цілі й реалістично оцінювати досягнуті результати.

Пам’ятайте про постійну практику

Пам’ятайте: вивчення англійської мови потребує постійної практики. Тому займайтеся хоча б по 20 – 30 хвилин, але щодня. Не дозволяйте собі лінуватися і постійно нагадуйте про ціль, якої маєте досягнути.

Для ефективного вивчення англійської одних підручників недостатньо. Використовуйте онлайн-курси, відео-уроки, аудіо матеріали, мобільні додатки. Приклади доволі ефективних мобільних додатків: Duolingo – пропонує короткі уроки з вивчення слів та граматики;  Anki – додаток для вивчення слів за допомогою системи повторень; Readlang – дозволяє читати тексти і перекладати незрозумілі слова; Kindle – електронна книга, яка має вбудований словник і допомагає тлумачити невідомі слова.

Намагайтеся перебувати в англомовному середовищі

Спілкування з носіями мови допоможе поліпшити вимову та розуміння мови в життєвих ситуаціях.

Щодня вивчайте нові слова. Записуйте у словник незнайомі слова і фрази та постійно їх повторюйте.

Активно слухайте і намагайтеся повторити почуте. Це можуть бути пісні, подкасти та аудіокниги. Головне – зрозуміти і проговорити ці тексти.

Багато читайте англійською. Рухайтеся від простих текстів, щоразу підбираючи складніші тексти. Такий підхід гарантуватиме прогрес.

Удосконалюйте навички письма і слухання

Пишіть листи друзям, нотуйте пережите в особистому щоденнику чи спробуйте складати власні вірші чи оповідання.

Дивіться фільми та серіали. Вони можуть бути художні чи документальні, з англійськими субтитрами або без них. Головне – щоб вам було цікаво і хотілося розуміти, про що говорять герої. Ресурси, на яких можна переглядати стрічки, відомі – Netflix або YouTube.

Ну, і завершальне правило – не бійтеся помилятися. Помиляються всі, і це просто частина процесу навчання. Робіть висновки і рухайтеся далі. Успіхів!!!