На Волині двоє людей підчепили вірусний енцефаліт за останній тиждень.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ.

60-річна мешканка Ківерців звернулась за медичною допомогою зі скаргами на головний біль, нудоту, загальну слабість, сонливість, підвищення артеріального тиску. З діагнозом «Гіпертонічний криз» її госпіталізували.

Оскільки покращення стану не відбувалось, хворій проведені додаткові обстеження та встановлено діагноз «Кліщовий вірусний енцефаліт». В ході епідрозслідування встановлено, що жінка помітила на шиї місце укусу комахою з почервонінням в діаметрі 5 см, котре залишалося протягом тижня. Зі слів хворої, нападу кліща могла зазнати, працюючи на території присадибної ділянки.

Інший випадок трапився із дитиною віком 10 років – мешканцем Ратнівського району. Факт укусу кліщем  хлопчик не пам’ятає, однак неодноразово перебував у лісі поблизу села, де проживає.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Волині 16-річна дівчина підчепила небезпечну хворобу після купання в озері

Захворювання розпочалось із підвищення температури тіла до 37,5 градусів та головного болю. Оскільки хвороба протікала як гостра респіраторна вірусна інфекція, батьки лікували дитину самостійно. Згодом температура підвищилась до 39 градусів. Дитину госпіталізували в інфекційне відділення лікарні.

Обидва випадки захворювання підтверджені лабораторно.

Довідково: Кліщовий енцефаліт — це природно-вогнищеве гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи, яке може привести до інвалідності, іноді навіть до летальних випадків.

Вірус кліщового енцефаліту зберігається та розмножується в організмі кліща та передається наступним поколінням. Зараження людини відбувається під час кровоссання кліща, при випадковому роздавлюванні кліща чи розчісування місця укусу та втиранні в шкіру збудника інфекції зі слиною чи тканинами кліща, при вживанні в їжу сирого молока інфікованих кіз, корів.

Від хворої людини до здорової це захворювання не передається.