Іван Корсак – видатний український письменник та журналіст. Він помер наприкінці 2017 року, втім, щоб про нього та його діяльність пам’ятали, чимало лучан поділились власними спогадами в унікальному фільмі. 

24 серпня у Луцьку презентували фільм “Пантеон української слави Івана Корсака” – про життя та творчість заслуженого журналіста України та письменника.

Син письменника, Віктор Корсак, розповів, що ідея виникла після смерті батька, щоб його постать пам’ятали довго.

У кадрах з’являються чимало видатних українців.

“Фільм створений шляхом інтерв’ю, які давали люди, які його знали, які працювали з ним. Вони говорили свою думку, свої спогади, і завдячуючи їм, формується такий візуальний образ Івана Корсака, і його творчий шлях відображується, його сутність”, – поділився Віктор Корсак, який був автором ідеї фільму. 

“Саме в День Незалежності говорити про Івана Корсака дуже доречно, тому що він – справжній українець, він геній нашого часу, скромна, працьовита, талановита людина, в якої можна запозичити багато чого, і якою можна захоплюватися безкінечно”, – каже авторка стрічки Тамара Гримарович.

Фільм нагадав глядачам про творчий шлях Корсака, його працелюбність, майстерність письма, терпіння у роботі з архівами та уважність до деталей.

Над створенням фільму працювала команда 12 Каналу, а саме відділ 12 Production.

“Фільм про Івана Феодосійовича Корсака робити було нескладно, тому що це наш сучасник, він нещодавно відійшов у вічність, але багато хто його знає, й про нього красномовно говорять його книги”, – ділиться Тамара Гримарович. 

“Я рада, що 12 канал займається не лише таким інформаційно-політичним напрямком, а й долучилися до створення фільму про відому особистість, про відомого волинського історика, письменника, який займався довгий час такими великими особистостями-українцями, досліджував їхнє життя й збирав такі матеріали”, – розповіла медійниця Катерина Дулапчій. 

На презентації зібралися родичі, близькі друзі, колеги-письменники, колеги-журналісти та прихильники творчості відомого волинянина.

Фото Поліни БЕРЕЗЮК